Opinia Renault Laguna 1.8 122KM (benzyna+gaz) hatchback 2002r., ocena użytkownika (223t)

Renault Laguna 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 122KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-04-10

liczba wyświetleń: 1935

Na gazie sekwencyjnym przy 90km/h spalanie na poziomie 8 litra gazu, przy 110km/h już wzrasta do 9,5 litra gazu w cylku mieszanym, przy 30% jazdy z predkością na poziomie 150km/h spala około 11 litrów gazu

Na ogólną sprawność samochodu

Dbać o stan techniczny nawet najdrobniejszych detali

Kierowcom z lekkim temperamentem, ale którzy potrafią zadbac o swój samochód i nie zrobią z niego terenówki.

Ma swoje wady jak każdy samochód, ale przedewszystkim to jak dbamy o nasz pojazd, nie trzeba być wielkim mechanikiem, wystarczy robić tylko to co zaleca producent w procesie eksploatacji. Ja trafiłem od dobrego kierowcy i dalej idzie w dobrej kondycji. Planuje kupić nowszy model, jak dla mnie b.dobra jakość do odpowiedniej ceny.

Parkowanie do tyłu, słaba widoczność, ale to wina wysokiej szyby, założony parkotronik polepszył czynność.

Silnik zbiera się dopiero jak ma 3500 obrotów, trochę za wysoko, ale odpowiednio pracując skrzynio biegów mozna tą słabość zrekompensować.

Wygodne fotele z przodu na długich trasach, z tyłu rownież ale tylko dla średnigo wzrostu. Trudności z wysiadaniem, głębokie siedzenia.

Przy kole zapasowym w bagażniku miejsca na bagaż tyle co w maluchu, no może trochę więcej. Komfort jazdy, wyciszenie oceniam b.dobre.

Na tą klasę samochodu wietrzenie i nagrzewanie powinno być bardziej efektywne.

W poruwnaniu do Vectry B, to lusterka są bardzo dobre, słaba widoćzność do tyłu, ale polepsze załozenie parkotronika.

Jak to elektronika trzeba o nią dbać, to chodzi bez zarzutu, ale pojazd musi być garażowany

Przez 2 lata wymieniłem tylko mechanizm podnoszenia przedniej szyby, który sam na życzenie popsułem i kilka żarówek. Nie wliczam pasków, filtrów, oleju.

Mogło by być mniejsze oraz bardziej elastyczny silnik.

Jeżeli po trasie 600km wychodzę z samochodu i nie boli mnie kregosłup oraz nie jestem głuchy, to,to jest dobry pojazd

Andrzej