Opinia Hyundai Santa Fe limited 3.3 242KM (benzyna) terenowy 2008r., ocena użytkownika (22fm)

Hyundai Santa Fe limited 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2011-07-03

Jak sie depta, to sie pali. Jak ktos chce spalania na poziomie 5 l/100 km - polecam hulajnoge.

nie kupowac diesla, nie kupowac benzyny 2,7. oba silniki mulowate a w 2,7 4-stopniowy, przyszarpujacy automat.

na oszolomow na drodze, szczegolnie na motorach i rowerach

nie, bo by mi potem marudzil, ze mu duzo pali.

Wydaje mi sie, ze na tyle szczegolowo opisalem poszczegolne kategorie - ze tu moge odpuscic :)

Auto w wersji amerykanskiej - hamulce tragiczne, parkowanie bez kamery - mocno utrudnione. Ale da sie nim dynamicznie pokonywac zakrety, a uklad kierowniczy pracuje lekko i precyzyjnie.

3,3 V6 to jest jedyny sluszny silnik do tego auta. A jak komus automat za malo dynamicvzny - to na tiptroniku objedzie silniejsze automaty. 5-biegowa skrzynia zmienia plynnie, cicho i bez jakichkolwiek szarpniec.

"Puste" auto troche skacze na polskich dziurach i poprzecznych nierownosciach. Koleiny go nie ruszaja. Fotelom z przodu brak bocznych podparc. Przy normalnej jezdzie nie wie sie czy silnik pracuje, do 120 - zero halasow i szumow. Przy 200 km/h - troche gorzej, ale i tak lepiej niz w kilku moich poprzednich SUV-ach.

Auto ma 3.rok, wiec nadwozie nie koroduje. Rozmieszcenie wskaznikow OK - wszystko w zasiegu reki i wwzroku ( w porownaniu do niemieckich SUV-ow, wrecz idealne. Wresja limited na wykonczenie, skóra, welurem i dobrze spasowanymi plastikami. Nie mam zastrzezen.

Grzeje kiedy ma grzac - chlodzi tak samo. Wydajnosc dobra - dla mnie moglyby byc troche inaczej rozmieszczone nawiewy deski rozdzielczej.

Podcieta dio gory szyba tylnia i tylnie-boczne, utrudniaja obserwacje drogi przy cvofaniu. Lusterka boczne moglyby byc wieksze lub dzielone, bo wytsepuje martwa strefa.

Co to sa zwarcia????, awarie elektroniczne???

Niczego jeszcze nie naprawialem. Z tego co sprawdzalem w cennikach - ceny czesci sa o ok. 20% nizsze niz do japonczykow i porownywalnych aut niemieckich.

zawieszenie twarde na prostej a miekkie na zakretach. a powinno byc odwrotnie.

potega silnika 3.3 l i bardzo dobra skrzynia biegow