Opinia Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 150KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2004r., ocena użytkownika (22kz)

Alfa Romeo 166 Distinctive 2004r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-08-01

Trzeba bardzo uważać na dziury, chyba że ma się podstawowe "16", które znacznie podnoszą komfort jazdy.

Użytkownikom chcącym mieć luksusowe i prestiżowe auto, za niezbyt duże pieniądze oraz młodym i w średnim wieku użytkownikom chcącym mieć szybkie oraz piękne auto, do tego żadkie w przeciwieństwie do niemieckich konkurentów.

Zalety: przepiękny, ponadczasowy wygląd, świetny silnik, niskie spalanie, kapitalna trakcja, bogate wyposażenie, trwała skóra wewnątrz. Wady: drogie naprawy, duża wrażliwość na dziury w drodze.

Samochód prowadzi się jak po sznurku. Kapitalna trakcja i prowadzenie godne klasy gran turismo, praktycznie niespotykane w limuzynach tej wielkości. Hamulce również dobre. Parkowanie może być dzięki tylnym czujnikom, ponieważ widok do tyłu jest słaby.

Elastyczność świetna, a sam silnik jest wręcz ideałem: mało pali, brzmi na wyższych obrotach podobnie jak V6 a przyspieszeniem jest w stanie zawstydzić wielu uczestników ruchu drogowego. Skrzynia biegów jest dobra, ale pracuje dosć ciężko i ma nie najkrótszą gałke.

Moja 166 jest twarda, ale jest to zapewne zasługa obniżonego zawieszenia (15 mm) oraz opon w rozmiarze 235/40 ZR18. Samochód nie nadaje się do jazdy z obciążeniem, ponieważ jest zbyt niski i po załadowaniu przyciera spodem na polskich dziurach. Fotele są świetne, zarówno przednie, jak i tylne. Jedynie kłopot może mieć środkowy pasażer, ponieważ jego miejsce znajduje się wyżej i jest dość ciasne.

Bardzo przestronne auto, denerwująca jest jedynie zupełnie nie intuicyjna obsługa klimatyzacji. Materiały bardzo dobre, jedynie spasowanie mogło być lepsze. Niestety nie da się złożyć tylnej kanapy, jedynie znajduje się w niej dziura na narty. Na aucie w żadnym miejscu nie pojawiają się oznaki rdzy.

Nie miałem problemu z układem elektrycznym odkąd użytkuje samochód.

Do tej pory zarówno mnie, jak i poprzedniemu właśćcielowi nie zepsuło się nic, poza poprostu wyeksploatowanymi częściami. Jedynie koszty napraw nie należą do najtańszych.

Słyszałem wiele złych opini od znajomych gdy kupowałem to auto, jednak narazie jeździ bez zarzutu a nawet wręcz przeciwnie.