Opinia Jeep Liberty sport 3.7 V6 214KM (benzyna+gaz) kombi 2004r., ocena użytkownika (237h)

Jeep Liberty sport 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 3.7 V6 214KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2012-03-15

Sekwencja.Nie jest wrażliwy.Instalacja gazowa firmy holenderskiej.

raczej nie

nie ma specjalnej potrzeby szczególnego przejmowania się.

Samochód jak pisałem nie wybacza błędów,polecił bym go raczej kierowcom z doświadczeniem i nie narwańcom.Raczej do jazdy mieszanej przynajmniej 50/50.A już szczególnie na ryby,wjedzie wszędzie.

samochód bardzo dobry,ale nie wybacza błędów. Ma za mało schowków.

ze względu na potężny moment obrotowy łatwo wpada w poślizg przy wychodzeniu z zakrętu. Przy ruszaniu trzeba delikatnie posługiwać się gazem bo zrywa tył nawet na suchej nawierzchni.Na śliskiej nawierzchni przy napędzie na 4 koła lepiej nie wpadać w poślizg,automat nie hamuje silnikiem.Poza tym jest super. Na ciężkim teranie spisuje się rewelacyjnie,konkurencjii nie ma żadnej.

V6 jest rewelacyjna.Wydaje mi się,że z gazem ma trochę więcej koni.Kultura pracy silnika bardzo wysoka.Na dodanie gazu reaguje błyskawicznie z przepięknym rykiem. Skrzynia automatyczna pracuje bardzo dobrze.Podczas wyprzedzania nie ma namniejszych kłopotów.

Samochód,jak to amerykan ma zawieszenie miękkie i jest bardzo wygodny.W zasadzie nie widać specjalnej różnicy czy jest w pełni załadowany czy nie.Wyciszenie dobre;można swobodnie rozmawiać bez podnoszenia głosu nawet z pasażerami na tylnych siedzeniach.

Materiały mogłyby być lepsze.Przecierają się siedziska foteli przednich.Po 8 latach.(ale w 9 letniej Pandzie nie ma śladu zużycia.)

Jest bardzo dobrze.Przy 25 stopniowym mrozie,dosłownie po przejechaniu 3 km jest ciepło.

Jest w normie.

Bez zarzutu.

tarcze hamulców nie były zużyte w sposób naturalny lecz przegrzane do tego stopnia,że się pokrzywiły.poprzednia właścicielka nie umiała posługiwać się nimi.dostępność części bardzo dobra.

tapicerka welurowa się wyciera.w moim pierwszym już po 3 latach.

To jest mój drugi Liberty.Pierwszy prawdopodobnie uratował mi życie.Uderzył we mnie TIR na skrzyżowaniu.Prawy bok samochodu został miażdżony i urwany tylny most. Ja wyszedlem z tego bez szwanku,bez najmniejszego zadrapania.Wrak został sprzedany prez firmę ubezpieczenową. Gość przyjechał po niego zwykłą lawetą bez wyciągarki.Załamał się. Wsiadłem do wraka,odpaliłem,i wjechałem na lawetę.Trudne do uwierzenia,prawda? Komentarz kupca był krótki:"nie dziwię się że amerykanie na tych samochodach wygrali wojnę". A ja kupiłem drugiego jeepa.

jerzy