Opinia Renault Trafic Passenger 2.5 dci 148KM (olej napędowy) mini-van 2007r., ocena użytkownika (23fj)

Renault Trafic Passenger 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.5 dci 148KM (olej napędowy)

data oceny: 2012-09-13

Odpowiedź:Raczej nie

Zawieszenie, układ kierowniczy, wszelakie błędy począwszy od oleju po spaliny.

Komuś kto ma pojęcie o mechanice i nie jeździ dużo.

Duży plus to dynamika auta oraz jego osiągi, możliwość aranżacji wnętrza ale minusów jest masa. Usterkowość, zwiększone spalanie poprzez dopalanie dpf co jakiś czas(zaznaczam że eksploatacja jest prawidłowa) średni komfort jazdy, słaba widoczność na zakrętach powoduje to że nigdy więcej nie kupił bym nowego Renault Trafic.

Częste usterki hamulca ręcznego. Nierównomierne zużywanie się klocków. Słaby promień skrętu.

Silnik dość żwawy, nie rozczarowuje. Problemy ze sprzęgłem, wodzikami, nie pozwalają cieszyć się użytkownikiem.

Powyżej 80km/h w aucie robi się dość głośno. Fotel kierowcy nie wygodny, zbyt krótkie siedzisko. Fotele pasażerów nie są szczytem marzeń podróżnego a usterki pasów spowodowały że straciłem do nich zaufanie. Duży plus za łatwy demontaż tylnych kanap.

Wygląd jest dość ciekawy aczkolwiek to nie wiele. Bagażnik spory ale wykończenie wnętrza śmierdzi tanim plastikiem.

Wersja bez klimy strefowej jest kiepska. Kierowca i pasażer gotują się po pewnym czasie a osoby znajdujące się z tyłu marzną. Z chłodzeniem jest podobnie.

Duży plus za lustra w których widać czasem więcej niż przez przednią szybę. Często przeszkadza słupek na dłuższych zakrętach czy też łuku. Do tyłu widoczność odrobinę gorsza niż w przód.

Nie mam czasu żeby to wszystko podliczyć i zaznaczyć co kiedy i za ile i przy jakim przebiegu. Ale przez ponad 200000km była tego masa. Począwszy od migającej kontrolki oleju po sprzęgło wodziki itp...

Wiele rzeczy. Biorąc pod uwagę fakt że za nowe auto dałem ponad 130000zł kilka lat temu, byłem uwiązany gwarancją w serwisie w którym niezbyt się znają na naprawach a tylko na wymianie na nowe niekoniecznie zużytych podzespołów.

Auto (oczywiście jak jest poza trybem serwisowym co jest dość częstym zjawiskiem) ma dość dobre osiągi i często może konkurować z autami osobowymi. Duży zapas mocy powoduje to że dość przyjemnie użytkuje się i czasem da się zapomnieć na chwile o braku wygody i reszcie mankamentów.