Opinia Skoda Octavia 1.8 TSI 160KM (benzyna) liftback 2010r., ocena użytkownika (24fz)

Skoda Octavia 2010r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 1.8 TSI 160KM (benzyna)

data oceny: 2014-04-17

Podałem średnie wartości w mieście dochodzi do 11 w dużych korkach. W trasie od 5,3 wlekąc się na 6 biegu do 9 na trasie warszawa poznań przy średnio 200 km/h. Jadąc około 130/140 będzie 7 litrów.

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Na napinacz rozrządu.

Na zużycie oleju.

Komuś kto kupuje auto nowe i jeździ max 3 lata.

Ogólnie auto oceniłbym na 7/8 punktów i byłoby nie źle. Ale napinacz i podejście do klienta (serwisowałem auto od początku do dziś w ASO) to po prostu żart. Serwis jest dramatycznie kiepski i mają wszystko w d..pie. A to wpływa źle na całokształt i moje odczucie jest takie że fajne auto ale trochę jednorazówka.

Układ jezdny na wysokim poziomie łączy dobrze miękkość zawieszenia z trzymaniem się drogi oraz możliwość jazdy z wyższymi prędkościami. Dobre hamulce.

Silnik bardzo zrywny i elastyczny. Jak na tę klasę pojemności trudno o konkurencję. Skrzynia dosyć dobra (ale lekko haczy). Jeśli ktoś przymknie oko na zużycie oleju (około 1 litr na 5000 kilometrów) to ok. Poza tym beznadziejna trwałość. Strzelił napinacz rozrządu po 80000 tysiącach no i remont za 6000 zł. Tu w skali daję 1/10 beznadzieja a Skoda ma to w dupie.

Komfort i resorowanie na bardzo przyzwoitym poziomie.

Tu jest na mocno średnim poziomie ale trzeba popracować nad jakością. Nowa wersja 3 idzie tu o mały krok do przodu.

Ogrzewanie szybko łapie ale przy zaparowanych szybach jest już średnio.

Widoczność jest ogólnie bardzo dobra.

Jest nie źle ale szyby elektryczne wydają dziwne dźwięki z silniczków zwłaszcza od kierowcy. Mam wrażenie że silniczek zaraz padnie.

No i byłoby naprawdę dobrze gdyby nie ten zakichany napinacz. Zrobił się dramat w ASO bo Skoda mnie olała z gestem dobrej woli. (powinni takie rzeczy w akcji serwisowej usunąć a nie doić klientów) i ponad 6000 złotych poszło. poza tym auto trzymali 2 miesiące. Serwis to żart.

Do niczego jest trwałość silnika. Słaby też jest lakier (bardzo się rysuje i jest miękki).

Jest bardzo elastyczny no i ma moc. Auto śmiga jak wolnossąca 3 litrówka.

Luk