Opinia Renault Clio 1.2 60KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (24nf)

Renault Clio 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2014-09-17

liczba wyświetleń: 2052

Tani w eksploatacji. Na pełnym baku (45 l) latem potrafił przejechać nawet 750 km.

Osobom, które nie zmieniają często samochodów, bo można nim jeździć póki się samemu go nie rozbije na drodze. Dla osób, które szukają pierwszego dla siebie samochodu i nie muszą wozić pasażerów na tylnej kanapie.

Samochód idealny pod kątem 6 lat jego użytkowania. Jeśli mam wymienić wady: - słaba jakość materiałów użytych do klamek wewnętrznych, kratek do nawiewu i uchwytów do regulacji przednich foteli - matowienie przednich lamp

Brak wspomagania kierownicy dawał się we znaki, ale to kwestia przyzwyczajenia. Mały, wszędzie się nim dało wjechać i wykręcać.

Zero wymuszania zmiany biegów, auto ciche, na postoju ma się wrażenie że silnik nie pracuje, taki cichy i delikatny. Z przyspieszeniem nie ma szaleństwa, ale jak na tak mało pojemny silniczek i taką małą moc jazda w dłuższe trasy to czysta przyjemność.

Jazda tym autem to czysta przyjemność. Wygodne fotele z przodu. Jeśli chodzi o komplet pasażerów - na wyboistej drodze małe tarcia z tyłu a w zimę problem z ruszeniem na światłach. Autko cichutkie w środku.

Jak na tak małe autko miejsca dużo dla pasażerów. Schowków znikoma ilość, plastiki stabilne, nie przypominały o sobie przy jeździe na nierównej nawierzchni. Jedyne wady t: klamki wewnętrzne, kratki do nawiewu i uchwyty do ustawiania przednich foteli. Bagażnik pojemny, jeśli patrzeć na gabaryt autka. Przednie błotniki plastikowe, więc rdza im nie straszna, rdza w tylnych błotnikach to zmora.

Jak na samochód bez klimatyzacji w zimę nie było problemów z odmrożeniem szyby. Szybko się nagrzewał. W lato natomiast chłodzenia nie było w ogóle.

Widoczność najlepsza w stosunku do aut, którymi miałam okazję jeździć.

Nie zdarzały mi się zwarcia, natomiast zimą zdarzało mi się, że bez powodu świeci się kontrolka oleju.

W aucie nic się nie psuło bez powodu, jak coś trzeba było wymienić to tylko w zależności od użytkowania - części które w codziennej eksploatacji pojazdu się zużywają, np.: klocki, tarcze, filtr paliwa.

Auto naprawdę nie wymagało niczego specjalnego jeśli chodzi o mechanikę. Tak jak pisałam wcześniej - regularna wymiana części, które się po prostu zużywają plus kosmetyka, czyli blacharka - wystarczą do cieszenia się tym autem przez długi czas.

Joanna