Opinia Nissan Primera Visia 1.9 Cdi 118KM (olej napędowy) hatchback 2005r., ocena użytkownika (24np)

Nissan Primera Visia 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 Cdi 118KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2014-09-26

Auto super oszczędne w trasie. Na trasie Warszawa - Lublin (około 160 km) nie raz udało mi się jadąc samotnie osiągnąć 4,7. Jak się nie uważa trudno przekroczyć 5,5 przy spokojnej jeździe. Moim zdaniem przy tych gabarytach i wadze - MEGA OSZCZĘDNE AUTO. Za to miasto dla mnie to horror. Przy moich trasach (sporo świateł i zatrzymywania się) spalanie dochodzi do 10 l. Minimum to 8,5. Miasto - DRAMAT

zawieszenie i co ile była wymiana oleju. To auto jak każdy silnik RENAULT wymaga serwisu co 12 - 15 tyś kilometrów. Kto serwisuje co 30 tyś - ma tylko kłopoty - zdecydowanie zmniejsza się żywotność silnika!

lać dobre paliwo, przeglądy co 15 tyś, nie zapuścić zawieszenia ...

Tak, żal mi się będzie rozstać

Bardzo udane auto - niezawodne i oszczędne. Zdecydowanie za głośne wnętrze, poza tym bardzo udany model.

Auto generalnie prowadzi się bardzo dobrze, niestety na naszych drogach zużyciu ulega zawieszenie które do miękkich nie należy moim zdaniem. Albo mój nissan stracił sprężystość zawieszenia albo nie zauważałem tego wcześniej ale każdy dołek i garb odczuwa się dość mocno. Przez 150 tyś wymieniałem sworznie wahaczy, łączniki stabilizatora, końcówki drążków. Ale to wina naszych dróg raczej a nie auta. Raz też robiłem serwis zwrotnic bo złapały luzy i zawieszenie stukało. Hamulce bardzo dobre, z parkowaniem nie miałem nigdy kłopotów - kamera cofania to genialny wynalazek!

Bardzo elastyczna skrzynia, silnik o wystarczającej mocy, silnik obecnie mi bardzo klekocze i trzęsie gablotą. Z przyspieszeniem nie miałem nigdy kłopotów

Resorowanie dość twarde, pod obciążeniem łatwiej dobija. Fotele bardzo wygodne. Wyciszenie fatalne. Auto głośne, wszystko słychać - szczególnie jak się jedzie po deszczu. Wyciszenie wnętrza bardzo duży minus!

Ergonomia bez zarzutu.

Wszystko ok

Widoczność bardzo dobra , choć kilka razy nie zauważyłem przechodnia wchodzącego z przodu przez przednie słupki (zauważyłem w ostatniej chwili). Ale może to ja jestem ślepy ... Kamera cofania powinna być standardem w innych autach - jest BEST

Nigdy mnie nie zawiódł. Czasami wiesza się wyświetlacz (może ze 3 razy)

Koszty napraw nie są duże poza ASO, części bez problemu dostępne, koszty w normie. Na szczęście nie padła mi turbina ani dwumasa. Ale dwumasa się chyba właśnie lasuje - stąd drgania silnika i głośna praca. Koszt pewnie ze 2 tyś ...

Trochę za twarde no i za duży hałas

naprawdę ładnie pali na trasie

Krzysztof