Opinia BMW seria 5 e-61 2.5 163KM (olej napędowy) kombi 2004r., ocena użytkownika (24ny)

BMW seria 5 e-61 2004r. - opinia użytkownika

data oceny: 2014-09-28

liczba wyświetleń: 1946

Silnik jest bardzo ekonomiczny. Na trasie jadąc bardzo delikatnie i uważnie można zejść do 6L/100km - jadąc normalnie (tak do 120km/h) bez przywiązywania uwagi na spalanie wyjdzie nam ok. 6,7L/100km. Na długiej trasie (1500km) ładunek na max'a i prędkości często 140-180km/h wyszło mi 7L/100km. Gdy nie resetowałem komputera przez 4tyś.km średnia wyszła mi 7,3L/100km. Spalanie w mieście bez wariowania 8,5L/100km.

Przy zakupie uważajcie na samochody powypadkowe to uchroni was przed późniejszymi problemami.

Na co dzień cieszcie się jazdą.

Samochód mogę polecić każdemu. Moja żona przy poprzednich samochodach które mieliśmy coś tam zawsze im wytykała (zazwyczaj jakieś drobnostki ale zawsze) tym jest zachwycona pod każdym względem.

Zalety opisałem wyżej. Ten samochód jest prawie idealny: dobrze wygląda, dobrze jeździ, jest dynamiczny i oszczędny, nie traci na wartości, nie psuje się, jest wygodny i świetnie się prowadzi; czego chcieć więcej? Jeździłem wieloma samochodami i tylko jeden oceniam lepiej niż ten (ale było to też BMW tyle że serii 7 E-65). Naprawdę nie łatwo znaleźć coś lepszego z tych lat i za te pieniądze. Polecam.

Bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Auto bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Zachowuje się bardzo neutralnie, nie czuć w ogóle że jedziemy autem z napędem na tył. Zawieszenie ma gdzieś czy samochodem jedzie jedna osoba czy pięć z bagażnikiem pełnym bagażu - zawsze prowadzenie i zachowanie na drodze jest pewne i przewidywalne. Układ jezdny jak dla mnie idealny.

Silnik pracuje cicho, jest elastyczny (400Nm), oszczędny i dynamiczny. Skrzynia jest dobrze zestopniowana. Biegi wchodzą precyzyjnie. Czego chcieć więcej od napędu.

Komfort jazdy bardzo wysoki. We wnętrzu jest bardzo cicho. Fotele z przodu jak i z tyłu są bardzo wygodne. Skóra jednak trochę twarda przez co czasami występuje efekt jeżdżenia na siedziskach.

Wnętrze zapewnia dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Schowków nie ma za wiele. Drażni wolno otwierający się schowek po stronie pasażera. Bagażnik duży, pod podłogą jest porządek, świetny patent z podnoszeniem tylko szyby gdy do bagażnika chcemy wrzucić jakieś drobiazgi.

klimatyzacja i wentylacja sprawują się bardzo dobrze.

Widoczność w każdym kierunku bez zastrzeżeń .

Bmw kombi w elektryce ma jedną zauważoną przeze mnie (i nie tylko) wadę - uszkodzeniom podczas podnoszenia i upuszczania klapy bagażnika ulegają przewody które biegną obok zawiasów.

Ceny części trochę droższe niż średnia ale rozrząd mamy na łańcuchu więc ogólnie przy niskiej awaryjności licząc tylko eksploatacyjne koszty jest dobrze.

6 cylindrów w rzędzie i 400Nm w BMW robi niesamowite wrażenie