Opinia Hyundai Santamo 2.0 16v 138KM (benzyna+gaz) mini-van 1999r., ocena użytkownika (24pr)

Hyundai Santamo 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 16v 138KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: Kontrola trakcji

data oceny: 2014-10-26

liczba wyświetleń: 2007

jeśli nie przesadzamy z pedałem gazu to nie jest źle,ale jak dajemy pedał w podłogę to potrafi brać nawet 20 litrów gazu

stan tylnych wahaczy

pilnować olej jeśli ktoś będzie ostro jeździł może trochę brać olej ale normalnie od zmiany do zmiany utrzymuje poziom ,a przyznaję ze idzie poszaleć i poczuć trochę rajdową jazdę najszybciej jechałem prawie 180 km/godz. ale tylko raz

każdemu kto potrzebuje auto 7 osobowe

auto mam ponad 9 lat przejechałem nim ponad 130000,chciałem go zmienić 5 lat temu ale nie wyszło jakoś zresztą na jaki przez 9 lat wyjeżdżał i zawsze zjechał do domu bez trudności jeżdżę na lpg i jeśli spadną obroty poniżej 1000 obr.to może zapalić się kontrolka komputera muszą być wyższe

auto prowadzi się dobrze nie ma znaczenia czy na asfalcie czy na drodze gruntowej,układ kierowniczy działa bez zarzutów lekkie pocenie się maglownicy i nic więcej,hamulce abs padł jeden czujnik po 220000 km

przyspiesza dobrze na każdym biegu,powyżej 2500 obrotów czuć wyraźnie jak wyrywa do przodu skrzynia pracuje bez zarzutów

im bardziej obciążony tym lepiej się prowadzi

miejsca jest dużo nieco mniej jest na 3 kanapie [tylko dla dzieci]Bagażnik ogromny [po złożeniu siedzeń] ,tapicerki w miarę dobre to jakieś tam plastik który trzeszczy ,karoseria jak kto dba dobra konserwacja i jest dobrze

układ szybkiego grzania silnika dość szybko nagrzewa wnętrze i jest dobra dmuchawa auto mam bez klimy ale latem daje radę schlodzić

wysoko się siedzi wiec widoczność jest dosyć dobra ,gorzej jest nocą cofać jest trochę za słabe światło cofania

nie miałem problemów z żadna elektryka raz tylko alternator zaszwankował ale nic pozatym

łożysko można kupić tańsze ale nie polecam lepiej dać 50 zł więcej i mieć spokój ,uszczelkę pod głowicę można kupić już za ok.60 zł ale trzeba zmierzyć średnicę otworu na tłoki np.90mm a uszczelka może mieć nawet 94mm więc nie ma co żałować ja dałem 160zł .tylne wahacze niestety zgniją po latach nowy oryginał kosztuje od 1350-1500 zł[zgroza]katalizator lepiej poszukać używany[dobry]

cena niektórych części to obłęd ale na szczęście są dosyć dobre zamienniki kolektor wydechowy pękł i tego nie widać pod osłoną

zawsze wracał do domu ,nigdy na lince

Jan