Opinia Daewoo Musso 2.9 TDI 120KM (olej napędowy) terenowy 1999r., ocena użytkownika (24px)

Daewoo Musso 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.9 TDI 120KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2014-11-01

Jak na taką moc to pali jak smok , w moim przypadku jak zapnę lawetę to i 13 l /100 . Absolutnie nie jest to oszczędny dieselek :) Lepiej kupić 3.2 benzyna +LPG i niech pali nawet 15 gazu . To jest mój pierwszy i ostatni diesel jeśli chodzi o takie auto . Zawsze miałem na gaz i było o wiele lepiej i z mocą i ze spalaniem .

Odpowiedź:Raczej nie

Rozważyć silnik 3.2 benzyna w automacie Jakość karoseri (szybko się utlenia ) Sprawdzić napędy (jak manual to ok ) Ewentualnie na inny samochód ale cena duuuużo wyższa

Samochód dobry dla ludzi prowadzących jakąś działalność lub jako wół roboczy na budowę , nie jest to auto do jazdy codziennej ze względu na ekonomiczność . w moim przypadku na 660 km trzeba zatankować za 370 zł :(

Jak na auto za takie pieniądze to może być , kupiłem bardzo ładny egzemplarz z 1999r za nie całe 6 tyś . Odradzam tylko diesla , Jezdziłem trochę 3.2 benzyną +LPG w automacie i to dawało rady ale ciężko jest kupić ładny egzemplarz z tym silnikiem

Samochód buja na zakrętach , opony muszą być dobre inaczej zaraz zamiata tyłem szczególnie gdy jest ślisko . Hamulce jak dla mnie ok , mimo ciągniętej lawety ok 1,5 t zatrzymuje się nawet nawet .

Silnik bardzo mało elastyczny , bardzo krótki bieg I , przyspieszenie żadne , skrzynia biegów porażka jeszcze cięgna na linki to już wogóle :( Dużo lepiej jeździł opel frontera A z 2.0 benzyna tylko trochę mniej wygodnie .

Komfort jazdy taki sobie na krótką metę oczywiście :) siedzenia jak krzesła wyścielane , na boki nie trzymają wogule . Plus za regulowane oparcia kanapy tylnej i podłokietniki . Jak na "kopciucha" w środku nawet cicho

Przestrzeń super jak z przodu tak i z tyłu do tego duży bagażnik (mieści się duuuużo narzędzi ) w środku tandeta straszna ale dosyć przyjemnie . ergonomia ok oprócz włącznika tylnej wycieraczki (nie ma czasówki ) Karoseria jak dla mnie ok o ile jest bez rdzy . Gdzie bym nie przyjechał to pytają co to za auto :)

Tutaj rewelacja , to najlepsze co może być w tym samochodzie . Nagrzewa się błyskawicznie a klima chłodzi naprawdę dobrze

Widoczność do przodu ok ,myli trochę linia maski i trzeba uważać przy parkowaniu . Do tyłu spoko a lusterka są naprawdę wielkie .

To słaby punkt tego samochodu :( zawsze coś się psuje , działa a za chwilę nie działa . typowy problem to szyby , kontrolki ,oświetlenie kabiny ,bagażnika , sterowanie nawiewem , włączanie napędów itd ...

Oprócz elektryki nic się nie psuje jak na razie

Silnik (za słaby 120KM przy 4tyś obrotach , jego już dobrze słychać przy 2.5 tyś :) Skrzynia biegów Spalanie ( w granicach 12-13 l a nie 10 jak piszą ) Napędy (trudno włączyć i wyłączyć )

Piotr