Opinia Alfa Romeo 156 1.6 TS 120KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (24rh)

Alfa Romeo 156 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 TS 120KM (benzyna)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2014-12-19

liczba wyświetleń: 1949

Spalanie naprawdę różnie nie posiada autko licznika więc sam sprawdzałem w następujący sposób: bak do pełna i równe 100 km przejechane i znowu do pełna bez dolewania. Jaka jazda takie spalanie. jestem spokojnym kierowcą więc autko dużo mi nie pali ale jak trzeba przycisnąć potrafi pić :-)

Jakość amortyzatorów bo to autko dla włoskich dróg a nie naszych polskich :-D ja na drugi dzień po zakupie mimo kontroli na stacji musiałem wymienić tylne bo jeden szczelił.

Robić na bieżąco wszystkie usterki by nie poniosło to później dużo większych kosztów napraw.

Młodym kierowcom bo autko zwrotne, nie ma problemu z parkowaniem i tanie w przeciwieństwie do opinii osób które nie posiadały takiego auta.

Jedynym minusem dla mnie to brak możliwości składania tylnych siedzeń no i haka w moim przypadku bo zdarzało się że była potrzeba czegoś przewiezienia i niestety bagażnik za mały :-)

Autko prowadzi się bardzo dobrze, na widoczność nie ma co narzekać choć są małe lusterka. Hamulce mnie nie zawiodły bo miałem kilka wymuszonych nagłych hamowań i ok. Z parkowaniem nie ma problemu. Nawet żona która rzadziej jeździ bardzo sobie chwali umiejętność parkowania tym modelem.

Powiem tak, jeżdżę 156-ką ponad 4 lata i jeśli chodzi o silnik i skrzynie nie miałem problemów. Natomiast przy wyprzedzaniu kierowca plus pasażer nie ma problemu, daje radę autko w końcu 120 KM pod maską ale jednak w pełnym składzie już ciężej idzie wyprzedzić ale i to jest możliwe ale już przy większych obrotach.

Wyciszenie auta w normie, wystarczy delikatnie włączyć muzykę i jest komfort :-) Mam 196cm wzrostu więc nawet jak na mój wzrost w aucie jeździ się wygodnie. Fotele kubełkowe dobry pomysł. Jazda w 4 dorosłe osoby tak lecz w 5 już gorzej. Ja jeżdżę z żoną z przodu a 3 dzieciaków w fotelikach z tyłu i nie ma tragedii choć jednak z zapinaniem pasów jest ciężej bo ciasno.

Przestrzeni na przednich fotelach dość dużo, z tyłu jest gorzej. Bagażnik pojemny choć minusem jest że nie otwiera się z tylną szybą i jest problem z włożeniem jakiegoś wózka dla dziecka. Kolejny minus nie to to że nie składają się tylne fotele choćby w celu przewiezienia czegoś większego. Na karoserie nie narzekam bo mimo tych lat autko w oryginalnym lakierku i się pięknie trzyma. Błotniki plastikowe bądź z tworzywa i tu już farba sama schodzi miejscami choćby na myjni pod ciśnieniem karchera. Fotele z materiału, żadnych obtarć nie mam. Zegary jak najbadziej widoczne i mają to coś w sobie :-)

Tak wszystko świetnie się sprawdza, zarówno klimatyzacja latem jak i ogrzewanie w zimie. Choć przy pełnym składzie wentylacja nie radzi sobie w zimie z odparowywaniem szyb u pasażerów z tyłu.

Widoczność jak dla mnie świetna. Troszkę małe lusterka ale idzie się przyzwyczaić.

Autko w posiadaniu 4 lata, raz wymienione żarówki z przodu i z tyłu jedna ostatnio oświetlająca tablicę. Odkąd posiadam autko świeci się poduszka dla pasażera podejrzewam błąd a nigdy nie pamiętam by go usunąć jak jestem w pobliżu warsztatu.

Na ogół cen kosmicznie drogich nie ma jak to chodzi w przekonaniu ale to zależy można tanio kupić i się długo nie pocieszyć albo zainwestować i mieć na lata.

Ogólnie całokształt tego autka.