Opinia Chrysler Grand Voyager 3.3 158KM (benzyna+gaz) van 1997r., ocena użytkownika (24vj)

Chrysler Grand Voyager 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 3.3 158KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2015-03-26

Wartości bardzo przybliżone bo nie jest to demon ekonomii. Na benzynie właściwie w ogóle nie jeżdżę. W trasie ładnie pali pod warunkiem,że nie przekraczamy 100 km/h. Po mieście też bardzo ostrożnie z przyśpieszniem. Jeśli go się "depcze" robią się wiry w baku.

silnik. Najlepsza jednostka to 3,3. Korozja kielichów. Bardzo droga naprawa. Skrzynia biegów. Jeśli był wymieniany olej to ok. jeśli nie był... Olej powinien być wymieniany co 40000 km. Więcej podpowiedzi nie mam. Jest tak jak w innych samochodach. Albo pasuje albo nie.

Nie ma jakiś specjalnych mankamentów. Jeden. Ekonomizer. Szybko ubywa paliwa. NIE JEŹDZIĆ NA REZERWIE!! Szczególnie jeśli ma się założony gaz. Pompa paliwa bardzo tego nie lubi i się zaciera. Nowa to koszt chyba 180 pln + robocizna (nie w serwisie)

Auto rodzinne. 2+2 czy raczej 2+3 i więcej.

Nie ma lepszego samochodu rodzinnego. Nie ma. (samochodów miałem kilkanaście - bliżej dwudziestu.)

Jedynym odczuwalnym problemem jest parkowanie z uwagi na gabaryty. Hamulce są niezłe ale trzeba pamiętać, że ten samochód to kolos i nie zahamuje tak szybko jak osobówka.

Amerykański automat. Silnik 3,3 właściwie niezniszczalny. Lepsze osiągi są przy silniku 3,8 ale nie jest on tak bezawaryjny jak mniejsza jednostka. Jako ciekawostkę dodam, że silnik 3,3 ma miskę olejową mieszczącą 4,5 litra oleju.

Nie ma się do czego przyczepić. Do porównania mogę podać forda galaxy bo miałem i sto razy wolę chryslera.

Samochód 18-sto letni. Zjedzona maska po bokach, małe purchle naprogach z jednej strony. Kielichy niestety do roboty ale.. samochód jest pełnoletni.

Duża przestrzeń i proporcjonalne nagrzewanie

Jeździłem wieloma samochodami, mniejszymi, większymi i jeśli chodzi o chryslera to naprawdę nie jest źle. Jest nawet całkiem przyzwoicie.

W moim samochodzie jest jej jeszcze stosunkowo mało. Jednak D.. nie urywa. Naprawdę przeciętnie.

Nie podałem części i przebiegów chociaż parę złotych zainwestowałem. Generalnie naprawy nie są drogie (chyba, że chodzi o np skrzynię biegów ale z kolei ona psuje się tylko wtedy jeśli nie wymieniamy oleju, wlewamy niewłaściwy albo używamy auta jak bolida formuły 1. Części dużo tańsze niż do pojadów europejskich. (sam byłem zaskoczony)

Nic mnie nie zaskoczyło. Kupując ten samochód kupowałem go z myślą o wyjeździe z większą ilością osób (trójka dzieci, babcia i jakaś tam żona:)) Samochód kupiony na dwa miesiące a mimo wieku mam go 2,5 roku i nie zamierzam sprzedawać. Dodam, że mam jeszcze drugi samochód tyle, że mniejszy i mniej paliwożerny.

Wpisałem komfort jazdy ale tak naprawdę ten samochód ma naprawdę całą masę pozytywów jak choćby przestrzeń. Jest jej naprawdę duużo..

Michał