Opinia Kia Ceed 1.6 126KM (benzyna) kombi 2008r., ocena użytkownika (259k)

Kia Ceed 2008r. - opinia użytkownika

data oceny: 2016-04-28

Po moim 2,8V6 quattro tu nawet nie patrzę na spalanie. Kia "bierze" mniej wiecej tyle benzyny co poprzednik gazu.Może i mniej...

Czy nie ma śladów rdzy na podszybiu tylnej klapy i pod "brewką". Reszta, jak zwykle przy zakupie. Ja swoją wybierałem całe 15 minut, ot co!

Na to samo, na co trzeba zwracać uwagę w przypadku każdego samochodu. Żadnej, głębszej filozofii w tym chyba nie ma.

Wszystkim tym, którym przeszło już ochota na szaleństwo a mają rodziny. No i wóz jest w dobrej cenie. No i z wyglądem często lepszym niż nowsze modele "uznanych" marek.

Jak dla mnie, na razie same zalety. Jedna rzecz dla przyszłych właścicieli. Jest czuła na silny ,uderzający, boczny wiatr. Można się przyzwyczaić:)

Trzeba się przyzwyczaić parkować "na lusterka". Słaba widoczność bezpośrednio do tyłu.

Do spokojnej i pewnej jazdy. Co prawda, jak trzeba przyśpiesza całkiem, całkiem...Wszystko akurat dla starszego pana z trójką dzieci.

W trasie można zasnąć w fotelu. Bardzo wygodne z przodu i z tyłu.

Długość prównywalna z moim byłym A4 sedanem.Kia jest szersza. Białe (prawdziwie białe!) nadwozie przy tej bryle jest po prostu cudne. Wnętrze, przy tych gabarytach jest rozplanowane niemalże doskonale. Duuuuży plus.

Ktoś, gdzieś narzekał na słabą klimatyzację. Według mnie jest w sam raz. Wystarczające nawiewy i możliwosci ustawień. Nie czujesz, nie słyszysz a klimat w samochodzie zmienia się łagodnie. W audi klima w "auto" latem- sople z brody zwisały po minucie.

Przód, panorama, luz i spokój w trasie. Do tyłu słabsza widoczność. Lusterka duże, rekompensują widzialnosć do tyłu.

Na razie nic się nie dzieje. Ojej zaponiałem. Żarówka mi sie przepaliła. Wybaczcie, że nie udałem sie do serwisu KIA. Wymieniłem sam w minutę:)

Jak pisałem wcześniej. Jedną żarówkę wymieniłem.

Radek