Opinia Fiat Idea 1.9 1.9 JTD 101KM (olej napędowy) mini-van 2004r., ocena użytkownika (25gb)

Fiat Idea 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.9 1.9 JTD 101KM (olej napędowy)

data oceny: 2017-02-01

Dane podaję przy wyczyszczonych wtryskach (co 10.000km zalewam do baku płyn Valvoline do diesla), czystych i sprawnym termostacie. Rekord na trasie - 4,3/100km przy90 km/h oraz 4,6/100km przy 4 osobach dorosłych z pełnym bagażnikiem

Rodzinom z max dwójka dzieci, singlom, a w wersji benzynowej w kolorze czerwonym lub niebieskim - kobietom: NIEZLICZONA ILOŚĆ LUSTEREK I SCHOWKÓW W ŚRODKU ;) + ŁADNA LINIA NADWOZIA I ŁADNE WYKOŃCZENIE WNĘTRZA.

Bardzo fajne auto, jedyna wada moim zdaniem to częste wizyty u mechanika z drobnymi sprawami. Cena zakupu auta wynagrodziła jednak wszelkie niedogodności.

Prowadzenie i parkowanie rewelka. Niemal wszędzie się zmieści, duża wygoda jazdy a jednocześnie parkowania to się chyba rzadko zdarza. Hamulce przednie - ciężko znaleźć takie tarcze w zamiennikach, które wytrzymają więcej niż 60 tys. po mieście. Poza tym bez zarzutu. Pytałem też na fb, opinie podobne: https://www.facebook.com/groups/163410984151480/

Silnik - wszystkim Volkswagenom życzę podobnego sukcesu. 335.000 i bez najmniejszej usterki, jedynie wymieniony EGR, ale to problem wszystkich aut.

Mógłby być lepiej wyciszony przy tak dużym silniku.

Lakier mojego 13-latka łuszczy się nieco koło progów, rdza - tylko taka niewielka powierzchowna mgiełka, ale to się pojawiło 4 lata temu i się nie pogłębia. Super blacha, ocynkowana, nie do zdarcia.

Super nawiew na przednią szybę. Zimą zero skrobania od wewnątrz, nigdy nie używałem też żadnej szmaty do wycierania pary. Zostawiam zawsze woreczek z silikonem pod szybą i jak troszeczkę zaparuje zaraz po wsiadaniu, szybko dmuchawa to zlikwiduje.

Jedyna mała wada to nieco małe lusterka wsteczne. Wynagradza to lusterko wsteczne wewnętrzne. W widoczności na boki ograniczają słupki szyby przedniej. Na przejściach dla pieszych trzeba bardzo uważać, wychylić sie nieco do przodu. Ale można się przyzwyczaić.

Może to szokować, ale poza poluzowaniem kostki od airbaga nie miałem żadnych problemów. Problem mogą stanowić tylko parciejące uszczelki od tylnych świateł, ale można je ponoć czymś konserwować. Poza tm ty problem chyba wszystkich aut z tym stażem, co moje. Rok temu przy wjeździe w ogromną kałużę przedostała mi się woda do jednego klosza tylnego, powodując zwarcie. Naprawa w ASO - 50zł.

Pierwsze awarie pojawiły się po 210.000 tys km. Żadne wymienione części nie psuły się ponownie. Podaję tylko droższe naprawy, jest też sporo drobniejszych, ale łatwo usuwalnych przez mechanika albo nawet samemu. Kupiłem auto bezpośrednio od Niemca, sam przejechałem nim 150 tys km w Polsce.

WS

Inne modele