Opinia SsangYong Rexton 2.7 KM (olej napędowy) terenowy 2007r., ocena użytkownika (25m3)

 
 

SsangYong Rexton 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy
silnik: 2.7 KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
przebieg: 90 000 km
liczba drzwi: 5
wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji ,Klimatyzacja
pochodzenie: importowany
jeździłem/łam tym autem: niecały rok
data oceny: 2017-09-28
liczba wyświetleń: 791

Spalanie
Zadziwiająco mało pali. Może dlatego ,że szybka jazda/ dynamiczne przyspieszanie łączą się z dużym dyskomfortem akustycznym . (patrz wyżej )
  diesel gaz
Miasto 9.50 -.--
Trasa 7.50 -.--
Cykl mieszany 8.00 -.--
Czy z perspektywy czasu to był dobry zakup?
Odpowiedź:Nie
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Na stan zawieszenia , oraz stan chłodnic oraz wiatraków -zwłaszcza klimatyzacji . Podobno uszkodzenia sprzęgła wiskotycznego wiatraka chłodnicy w tym silniku to standard co 20-30 tys.- tak jak wymiana pompy wody - zresztą jedno wiąże się z drugim.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Mam wrażenie ,że nawet bardzo dbając o samochód (wszystko na czas ) katalog nieprzewidywanych zdarzeń jest bardzo szeroki
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Cierpliwemu mechanikowi , z dużą kasą na części zamienne , oraz drugim samochodem ,którym może jeździć , gdy rexton stoi na kołkach i czeka na sprowadzenie zamówionych gratów przez serwis .
Ocena ogólna
Jak jeździ - to fajnie ! Jak się popsuje - to chyba lepiej kupić we Francji lub GB za 10.ooo drugiego i potraktować jak dawcę organów , choć nie ma gwarancji że na szmelcu długo pojeździ. Ale jak przyjdzie zapłacić za nową chłodnicę wody 2500, klimy 2000 i jeszcze trzeba na nie czekać 3 tygodnie to może brakować cierpliwości !!!!
Ocena ogólna
5 / 10
Układ jezdny
Auto duże, wysokie i ciężkie zatem na nierównościach , koleinach itp. niezbyt precyzyjne, mimo to uciążliwego bujania na boki nie zaobserwowałem. kwestia przyczepności - to głównie kwestia opon, oraz sprawności amortyzatorów (trzeba zadbać jak w każdym ciężkim aucie ). Hamulce tutaj lepiej nazwać spowalniaczami . Ręczny co 2 miesiące do podciągnięcia i regulacji . Parkowanie z kamerką z tyłu -bez problemu,
Prowadzenie auta
6 / 10
Układ kierowniczy
5 / 10
Hamulce
3 / 10
Parkowanie
6 / 10
Napęd
Praktycznie da się nim jeździć w zakresie 50 -120 bez zmiany biegów - bardzo elastyczny , baaardzo brakuje 6 biegu ! Skrzynie - ma bardzo krótkie przełożenia , a powyżej 100 da się jechać tylko na 5 biegu - żadna redukcja nie poprawi przyspieszenia . Przyspiesza tak sobie/ łamane przez nieźle , ale wyje przy tym jak stado pawianów
Elastyczność
10 / 10
Skrzynia biegów
6 / 10
Silnik
6 / 10
Przyspieszenie 0-100km
6 / 10
Przyspieszenie 60-120km
5 / 10
Przyspieszenie 80-120km
5 / 10
Komfort jazdy
Dość dobrze zestrojone zawieszenie , zadziwiająco komfortowe, na pewno nie powoduje wypadania plomb z zębów nawet na wyboistych drogach , choć na krótkich , gęsto rozsianych nierównościach trochę myszkuje. Podobna charakterystyka z pełnym obciążenie, z tym że jakby wygodniej i stabilniej ! fotele przednie dobrze wyprofilowane i dają się nieźle ustawić - nawet w dalszych trasach wysiada się bez wrażenia zmęczenia . tylne dzięki regulowanemu oparciu tylnemu -też są chwalone. Trzeci rząd (auto 7-mio miejscowe ) wygodne tylko u osób po amputacji kończyn dolnych ! Wyciszenie w miarę - przy prędkościach do 100 km/h nawet dobre , przy 140 szum nie do wytrzymania na dłuższą trasę - po 50 -100 km autostrady odruchowo zwalnia się poniżej 120 i da się jechać .
Resorowanie bez obciążenia
9 / 10
Resorowanie z obciążeniem
9 / 10
Fotele przednie
8 / 10
Fotele tylne
8 / 10
Jazda z kompletem pasażerów
8 / 10
Wyciszenie
6 / 10
Nadwozie i wnętrze
10 lat i brak rdzy, przy całkiem przyzwoitej powłoce lakierniczej . Fotele łatwo składane /rozkładane w każdej konfiguracji (2+5, 2+3, 2+2 2+1,2+0+2, 2+0+1) materiały wykończeniowe mogły być lepszej jakości (przy przebiegu 90000 wyglądają jak passat po 300000). Bagażnik świetnie dostępny, klapa tylna otwiera się na tyle wysoko ,że nie rozbija się głowy . Schowki i uchwyty na napoje -poprawne , wtyczki prądu rozmieszczone rozsądnie , to co trzeba dostępne z miejsca kierowcy w sposób zadowalający. Na brak miejsca może utyskiwać tylko pasażer trzeciego rzędu foteli (o ile da radę się jeszcze odezwać !) .
Przestrzeń z przodu
9 / 10
Przestrzeń z tyłu
9 / 10
Wygoda obsługi (ergonomia)
9 / 10
Bagażnik
9 / 10
Jakość materiałów i wykończenia
6 / 10
Możliwość aranżacji
9 / 10
Karoseria
10 / 10
Wentylacja i ogrzewanie
Wydajność bardziej niż poprawna . Nie oceniłem na 10 ponieważ latem klima zbyt wydajna - i trzeba ustawiać temperaturę na 25-26 stopni żeby nie zamarznąć . Ogrzewanie szybko dostępne po uruchomieniu silnika i bardzo wydajne. Rewelacyjne klimatyzowanie całego auta poprzez nawiewy 2 i 3 rzędu . Przy tym auto w słońcu się zbyt mocno i szybko nie nagrzewa (o dziwo bo ciemny grafit) , może przez fabrycznie przyciemnione szyby ??
Wentylacja i ogrzewanie
9 / 10
Widoczność
Widoczność oceniam bardzo dobrze - wysoko się siedzi , do przodu i na boki widać wszystko. DO tyłu widoczność pogarszają zagłówki. Do cofania dobrze sprawdza się kamerka . Lusterka całkiem przyzwoite . Na pochwałę zasługuje ich bardzo wydajne ogrzewanie elektryczne (szybkie odszranianie)
Widoczność do przodu
10 / 10
Widocznośc do tyłu
9 / 10
Widoczność w lusterkach
9 / 10
Elektryka/Elektronika
ze zdziwieniem nie mam się do czego przyczepić . Wszystko działa .
Elektryka
9 / 10
Elektronika
9 / 10
Naprawy
sami przyznacie, że "grubo" jak na tak symboliczny przebieg i kilka miesięcy od jednej naprawy do drugiej . Jakość podzespołów -pożal się Boże ! Z chłodnic obsypują się lamelki po trzaśnięciu klapą silnika niczym igły z bożonarodzeniowej choinki w maju !!!! koszty i D O S T Ę P N O Ś Ć (!) części -tragedia . Jedyne co można zapisać na + (plus) to fakt ,że jak dotąd zawsze dojechał do domu
Niezawodność
4 / 10
Koszty napraw
1 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Zwłaszcza dostępność i cena części zamiennych - powala .
Awaryjność
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Spodziewałem się spalania powyżej 10 l/100km
Spalanie
autor opinii