Opinia Opel Zafira Cosmo 2.0 A20DTH 165KM (olej napędowy) mini-van 2012r., ocena użytkownika (25mk)

Opel Zafira Cosmo 2012r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 A20DTH 165KM (olej napędowy)

data oceny: 2017-11-12

Miasto a miasto.Kierowca a kierowca.Jakość paliwa a jakość paliwa itd.Tak wiele czynników więc napiszę tak:można spalić równie dobrze 4,5(może i mniej) litra i 45 litrów)może i więcej).Ja jestem zadowolony ze spalania.

Na to samo co przy zakupie każdego innego auta.

Wszystkim.Jest praktyczne i ładne moim zdaniem.Dla trampa,pani z wózkiem lub bez.Dla pana z walizką lub torbą.Dla rodzin z dziećmi i bez dzieci itd.itd.

Można zakochać się w tym aucie.Naprawdę Zapewne można i znienawidzić.Ja Bardzo Lubię To Auto i Polecam. Ps.Może warto dodać że nie mam już 20 lat a dużo więcej.Klasa premium jest mi też znana.Oczywiście nie w całości ale co nieco się ,,lizneło,,

Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.

W moim egzemplarzu skrzynia biegów nie pracuje idealnie.Czasem czuć opór przy przełączaniu biegów.Może to kwestia regulacji linek.... Silnik przy takiej masie spisuje się naprawdę dobrze.Należy pamiętać o słynnej już uszczelce smoka olejowego(twardnieje).Zasysa powietrze z olejem co zmniejsza smarowanie silnika doprowadzając do jego zatarcia. Ogólnie silnik konstrukcji włoskiej.Bardzo udana konstrukcja ale zaawansowana technologicznie.Klapy wirowe w dolocie powietrza,EGR,DPF,turbina o zmiennej geometrii.Psuje się przeważnie osprzęt.Przebiegi rzędu 500tyś.

Moim zdaniem ergonomia jest na plus pomimo ilości przycisków.Wolę naciśnięcie przycisku podczas jazdy niż grzebanie w menu.Zależy to jeszcze od tego co chcemy zrobić.W nowszej wersji przy komputerze też są przyciski główniejszych funkcji.Co kto lubi.

Podobnie jak w mojej byłej Vectrze C z ostatniego roku produkcji zaparowane szyby (czołowa)Wymiana filtra kabinowego nie poprawiła sytuacji.Zalecam specyfiki ogólnie dostępne i po kłopocie.

Widoczność do przodu zaznaczyłem jako bardzo dobrą ale dla niektórych osób problemem może być pewien drobny szczegół.Maski przedniej nie widać.Parkując przodem pomaga wyobraźnia lub czujniki.

Tutaj mam dylemat z oceną.Jeżeli dawniejsze np.diesle miały bardzo mało elektroniki i problemem był np.bezpiecznik,zawór przy pompie,alternator a dawniej prądnica,czujnik oleju czy temperatury wody gdzie często winowajcą była malutka MYSZ to jak ocenić naszpikowane do granic możliwości dzisiejsze auta?

ASO Opla jak wszystkie inne ....drogie ale porównując serwisy innych marek to tak najgorzej nie wypada.Podobnie z częściami.

Ja jak ,,młokos,, jestem zakochany.Drobne rzeczy. Ktoś kiedyś napisał o Zafirze cytuję ,,czym dłużej ją mam tym cenię bardziej,,To rzadko spotykana opinia.Przychylam się do niej.

Wiele ale to naprawdę wiele.

Andrzej