Opinia Opel Zafira Cosmo 2.0 A20DTH 165KM (olej napędowy) mini-van 2012r., ocena użytkownika (25mk)

Opel Zafira Cosmo 2012r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van
silnik: 2.0 A20DTH 165KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
jeździłem/łam tym autem: 5 lat
data oceny: 2017-11-12
liczba wyświetleń: 44

Spalanie
Miasto a miasto.Kierowca a kierowca.Jakość paliwa a jakość paliwa itd.Tak wiele czynników więc napiszę tak:można spalić równie dobrze 4,5(może i mniej) litra i 45 litrów)może i więcej).Ja jestem zadowolony ze spalania.
  diesel gaz
Miasto 8.80 -.--
Trasa 5.60 -.--
Cykl mieszany 6.80 -.--
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Na to samo co przy zakupie każdego innego auta.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Wszystkim.Jest praktyczne i ładne moim zdaniem.Dla trampa,pani z wózkiem lub bez.Dla pana z walizką lub torbą.Dla rodzin z dziećmi i bez dzieci itd.itd.
Można zakochać się w tym aucie.Naprawdę Zapewne można i znienawidzić.Ja Bardzo Lubię To Auto i Polecam. Ps.Może warto dodać że nie mam już 20 lat a dużo więcej.Klasa premium jest mi też znana.Oczywiście nie w całości ale co nieco się ,,lizneło,,
10 / 10
Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.
7 / 10
W moim egzemplarzu skrzynia biegów nie pracuje idealnie.Czasem czuć opór przy przełączaniu biegów.Może to kwestia regulacji linek.... Silnik przy takiej masie spisuje się naprawdę dobrze.Należy pamiętać o słynnej już uszczelce smoka olejowego(twardnieje).Zasysa powietrze z olejem co zmniejsza smarowanie silnika doprowadzając do jego zatarcia. Ogólnie silnik konstrukcji włoskiej.Bardzo udana konstrukcja ale zaawansowana technologicznie.Klapy wirowe w dolocie powietrza,EGR,DPF,turbina o zmiennej geometrii.Psuje się przeważnie osprzęt.Przebiegi rzędu 500tyś.

6 / 10
Moim zdaniem ergonomia jest na plus pomimo ilości przycisków.Wolę naciśnięcie przycisku podczas jazdy niż grzebanie w menu.Zależy to jeszcze od tego co chcemy zrobić.W nowszej wersji przy komputerze też są przyciski główniejszych funkcji.Co kto lubi.
8 / 10
Podobnie jak w mojej byłej Vectrze C z ostatniego roku produkcji zaparowane szyby (czołowa)Wymiana filtra kabinowego nie poprawiła sytuacji.Zalecam specyfiki ogólnie dostępne i po kłopocie.
5 / 10
Widoczność do przodu zaznaczyłem jako bardzo dobrą ale dla niektórych osób problemem może być pewien drobny szczegół.Maski przedniej nie widać.Parkując przodem pomaga wyobraźnia lub czujniki.
9 / 10
Tutaj mam dylemat z oceną.Jeżeli dawniejsze np.diesle miały bardzo mało elektroniki i problemem był np.bezpiecznik,zawór przy pompie,alternator a dawniej prądnica,czujnik oleju czy temperatury wody gdzie często winowajcą była malutka MYSZ to jak ocenić naszpikowane do granic możliwości dzisiejsze auta?
8 / 10
ASO Opla jak wszystkie inne ....drogie ale porównując serwisy innych marek to tak najgorzej nie wypada.Podobnie z częściami.
7 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Ja jak ,,młokos,, jestem zakochany.Drobne rzeczy. Ktoś kiedyś napisał o Zafirze cytuję ,,czym dłużej ją mam tym cenię bardziej,,To rzadko spotykana opinia.Przychylam się do niej.
Nic
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Wiele ale to naprawdę wiele.
Inne
autor opinii