Opinia Kia Pro_cee'd hatchback 1.6 gdi 135KM () hatchback 2013r., ocena użytkownika (25ww)

Kia Pro_cee'd hatchback 2013r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 gdi 135KM ()

przebieg: 73 000 km

liczba drzwi: 3

data oceny: 2020-02-29

liczba wyświetleń: 5463

Spalanie

Benzyna. Nie oszukujmy się, za darmo nic nie ma. W trasie (kto jeździ 90/h?) 150/h - 8l. W mieście 9-10 (korki zimnie miesiące) 7l tylko wtedy, gdy masz cały czas zielone światło i bez korków.
benzyna
gaz
Miasto
9.00
-.--
Trasa
8.00
-.--
Cykl mieszany
8.50
-.--

Czy z perspektywy czasu to był dobry zakup?

Odpowiedź:

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?

Kolor do rękawiczek czy kierownicę kwadratową? Na cenę! I jak wyżej (j/w). Bo to co mi się przydarzyło auto nie jest warte tych pieniędzy. Co można sprawdzić przed zakupem? Jedynie z autem pojechać do serwisu, zapłacić na przegląd i też nie ma pewności co powiedzą. Powiedzą jedynie czy było walone auto czy nie i dalej nikt nic nie powie, bo tego się nie sprawdzi jak było użytkowane.

Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?

Gdy nie ma konkretnej awarii (tak jak to było w moim przypadku) i auto już odpali nie ma powodu by (poza drogą przed siebie i wokół) zwracać na cokolwiek uwagę. Auto jedzie i to komfortowo. Przy 72 tyś. auto wyraźnie zaczęło brać olej silnikowy. Jednak zużycie mieściło się na miarce bagnetu ale to jest dla mnie sygnał aby o tym już nie zapominać.

Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?

nie będę nikogo wprowadzał w błąd.

Ocena ogólna

KIA pro ceed trzy drzwiowy hatchback Wylatkowo niewygodny do wsiadania i wysiadania dla starszej osoby. Auto wykonane bardzo ładnie i schludnie. Przestronna kabina. Jak dla mnie wystarczający bagażnik. Oszczędny spryskiwacz. Przyzwoite przyspieszenie i dobry komfort jazdy. Jednak miałem sporo kosztownych awarii a to dopiero 74 tyś...

Ocena ogólna

9/10

Układ jezdny

Komfort jazdy oceniam na dobry. W ostrzejszej jeździe dobrze auto się trzyma jezdni. Układ kierowniczy bardzo dobry, w miarę precyzyjny.

Prowadzenie auta

9/10

Układ kierowniczy

9/10

Hamulce

9/10

Parkowanie

6/10

Napęd

Auto kupiłem 19tyś. Wrzucając bieg z jedynki na dwójkę (od czasu kupna) często występowało wyraźny grzechot manetki biegu. Przy ok. 30 tyś na równej jezdni w mieście nawala skrzynia biegów. Z komory silnika dochodzi wyraźny chrzęst a chwilą potem auto "dęba staje" !(wszystko zblokowane). Wymiana skrzyni. Silnik okej. Nowa skrzynia ma ten sam problem. Wyraźny grzechot i wstrząs manetki przy wrzuceniu biegu z jedynki na dwójkę!

Elastyczność

8/10

Skrzynia biegów

1/10

Silnik

7/10

Przyspieszenie 0-100km

7/10

Przyspieszenie 60-120km

7/10

Przyspieszenie 80-120km

7/10

Komfort jazdy

Już przy prędkości 140km/h świst powietrza i hałas silnika znacznie utrudnia rozmowę przez bluetooth. Obecnie czeka mnie naprawa (klejenie zderzaka przedniego (zbyt niski). Już dwa razy zjeżdżając z miastowego przeciętnego krawężnika urwałem przedni zderzak. Trzy zaczepy pękły reszta prawidłowo wyskoczyła z gniazd. Słabo się to klei (fachowiec) i odpada. Wychodzi na to, że treba wydać kolejne pieniądze na z nowy zderzak (jeździłem audi, golfem, corollą, nissanem, nie wspomnę o syrenkach wartburgach czy trabantach. w tych modelach nie miałem takiego problemu by urwać zderzak. krawężniki nie urosły i wciąż są te same)

Resorowanie bez obciążenia

9/10

Resorowanie z obciążeniem

8/10

Fotele przednie

8/10

Fotele tylne

9/10

Jazda z kompletem pasażerów

9/10

Wyciszenie

4/10

Nadwozie i wnętrze

Nie zaprzeczę, wygodne auto. Dużo miejsca z tyłu dla pasażerów. Obszerny bagażnik. Wykończenia nie super lecz solidnie wykonana robota. Nie widoczne przełączniki podgrzewania kierownicy. Brak zamkniętego nawet niewielkiego schowka z tyłu dla pasażerów. Wyjątkowo słabe podświetlenie pomocniczych informacji na głównej konsoli. Główne oświetlenie wskaźników podstawowych jest okej.

Przestrzeń z przodu

8/10

Przestrzeń z tyłu

10/10

Wygoda obsługi (ergonomia)

8/10

Bagażnik

10/10

Jakość materiałów i wykończenia

9/10

Możliwość aranżacji

8/10

Karoseria

9/10

Wentylacja i ogrzewanie

wentylacja i ogrzewanie na przeciętnym poziomie. Przednia szyba od nowości często zaparowana i długi czas jest jej osuszenia żadne mokre szmaty i inne... zmiana filtru klimy nic nie daje) W golfie IV czy corolli tego zjawiska nie było.

Wentylacja i ogrzewanie

6/10

Widoczność

Gdyby nie lusterka zewnętrzne... martwe pole znacznie utrudnia widoczność.

Widoczność do przodu

9/10

Widocznośc do tyłu

5/10

Widoczność w lusterkach

9/10

Elektryka/Elektronika

Wadliwa taśma poduszka powietrzna, przełącznik, (wariowały wskaźniki oraz możliwość niezadziałania poduszek podczas wypadku!-Ocena serwisu KIA. Zamek tylnej klapy zardzewiały. Nie działa regulacja lusterek w poziomie. Nie działają gniazda AUX i USB. Przy prędkości ponad 120km/h źle funkcjonują wycieraczki, nie mają siły zmywać wody (jakby pęd powietrza zaraz miał je zdmuchnąć) Radio i nagłośnienie, bluetooth działa fajnie i bez zarzutu. No i zmora - Ledy... Po roku użytkowania auta się schrzaniły Ledy. Wszystko mrugało jak w wozie policyjnym. Mój konstruktor wymienił w obydwu lampach generatory zasilania lamp (powiedział wprost KIA stworzyło bardzo skomplikowaną i wadliwą konstrukcją elektronicznej płytki zasilającej lampy Led. Wspomniał o złej cynie, która była użyta do seryjnej produkcji i mnożyła zimne luty (stąd nawał awarii Led KIA. Wstawił zdecydowanie uproszczoną konstrukcję elektroniki i jeszcze na to dał 6 lat gwarancji) Chcę nadmienić, że wcześniej kupiłem całe rzekomo nowe lampy na allegr i zostałem orżnięty. Ledy dzienne faktycznie działały ale nie postojowe. Do dziś zostałem odprawiony z kwitkiem przy zakupie lamp do KIA! I wszyscy umywają ręce i mają to gdzieś, że straciłem kupę kasy na lampy Led. Dodatkowo w serwisie KIA wymieniono wadliwą instalację przełącznika kierownicy. I kolejna naprawa el.lamp przednich.

Elektryka

5/10

Elektronika

5/10

Naprawy

W serwisie KIA lampy wyjątkowo drogie. Polecam naprawę zdecydowanie tańszą prywatnie inaczej lepiej kupić Corollę z którą przez 17,5 roku ogóle nie miałem kłopotu!

Niezawodność

7/10

Koszty napraw

9/10

Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?

awaryjność skrzyni biegów (dziś jeżdżę ze strachem na karku. Dlaczego? Po wymianie skrzyni na dwuletnią z innego popsutego auta grzechoczący (terkoczący) objaw wrzucania dwójki jest nie do przyjęcia i może grozić kolejną awarią! Awaryjność świateł Led była niewybaczalną zmorą (bardzo drogie lampy)

Inne

Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?

...dodatkowo komfort jazdy, piękne światła przednie. Moim zdaniem niepotrzebnie je zmieniliście, bo zaczepiło mnie już liku kierowców (Mazda 6, Suzuki, Passat) niemogący się nadziwić przepięknym przodem (m.in światła Led) auta oraz sylwetką.

Wnętrze

autor opinii
Zbyszek