Opinia Mercedes klasa A A200 CDI 2.0 R4 CDI 140KM (turbo diesel) hatchback 2004r., ocena użytkownika (25bs)

Mercedes klasa A A200 CDI 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 R4 CDI 140KM (turbo diesel)

data oceny: 2016-08-18

Cykl mieszany u mnie to przejazdy około 15km w jedną stronę przy średniej prędkości 50km/h Trasa to 130-150 (bliżej przy 150) Miasto Rzeszów zbytnich korków nie ma więc 6.0 się mieszcze

Rdza może być na drzwiach masce i tylnej klapie koło dwumasowe turbina PRZEBIEG ! mój osobiście ma już280k więc nie wierzcie w samochody typu DIESEL które robią rocznie 5k km - choć zdarzają się perełki jakim u mnie np jest vectra 2005 z 151k

Polecam każdemu do miasta szczególnie na pierwszy samochód idealnie się sprawdzi dla matek z dziecmi które nie potrzebują już miejsca na wózek

Dla mnie samochód bardzo dobrze się prowadzi, zmiana opon na 205/55R16 może to tego zasługa. Hamowanie pewne szybkie nie ma się do czego przyczepić, parkowanie jak każde małe auto można się złapać za tylną szybę prawie więc nie ma problemu.

samochód waży 1365kg więc 140km to aż nadto, skrzynia ręczna bardzo dobra na krótkie trasy ja niestety jeżdżę głównie autostradami i troszkę za wysokie obroty powyżej 130km/h mogła być dłuższa skrzynia

Resorowanie chyba największą bolączką tego samochodu, bardzo twarde osobiście się przyzwyczaiłem ale przesiadając się do nowej E-klasy zdecydowałem że już nigdy nie kupię tak twardego samochodu, wyciszenie też porównując do drugiego samochodu troszkę ma do rzeczy- aczkolwiek do 110/120km/h jest bardzo dobrze, miejsca więcej dla pasażerów niż w co poniektórych kombikach.

Bagażnik może i mały ale czego sięspodziewać po małym samochodzie, jakość jak to mercedes bardzo dobra przestrzeni niesamowicie dużo jak na tak małe autko

Bardzo mi się podoba opcja wentylacji przedniej szyby która nie jest elektryczna ale odparowywuje bardzo szybko

auto kupione z turbiną do regeneracji wymieniona i przez 4 lata nic poza olejem i filtrami a i eszcze klocki i tarcze byly wymienione zaraz po sprowadzeniu do teraz pięknie chodzą

twarde zawieszenie

Andrzej