Opinia Kia Ceed Comfort + 1.6 1.6 122KM (benzyna) hatchback 2008r., ocena użytkownika (25ja)

Kia Ceed Comfort + 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: hatchback
silnik: 1.6 1.6 122KM (benzyna)
skrzynia biegów: ręczna/manualna

Miasto 7.90 -.--
Trasa 6.30 -.--
Cykl mieszany 7.60 -.--
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Sprawdzić korozję - okolice szyb tylnych - tylna klapa i lakier - czy się łuszczy. Zawieszenie - czy słychać stuki - stabilizatory z przodu.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Dbaj o lakier - dbaj o wymianę oleju.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Osobom, które chcą auto niezawodne, z niewielkimi kosztami serwisu.
Samochód przede wszystkim niezawodny. Po awaryjności skody to niebo a ziemia. Z żalem go sprzedawałem ale był już za mały ( rodzina) Następny kupiłem też kie tylko większą- Carens.
9 / 10
Układ kierowniczy trochę nerwowy - mało precyzyjny. Zawieszenie raczej twarde ale świetnie trzyma w zakrętach. Wpomaganie raczej w sam raz. Generalnie całkiem OK.
10 / 10
Silnik bardzo fajny. Praktycznie bezawaryjny. Przez 150 tys. km nie popsuło się nic. Skrzynia biegów OK. Jedyne problem ze sprzęgłem - jest za słabe - od razu się pali. Zdecydowanie element do poprawy ale wytrzymało mi 80 tys. km. Silnik daje radę. spalanie średnie 7,6 L
6 / 10
Zawieszenie raczej twarde ale bezawaryjne z wyjątkiem łaczników stabilizatora wymienionych na gwarancji. Resorowanie Ok. Fotele Ok. Niestety słabe wyciszenie w nowym ceed to zdecydowanie poprawili.
4 / 10
Ilość miejsca w środku duża ( porównując z równolatkiem hondą accord to ceed z tyłu bije ją na głowę. Bagaźnik std, raczej ok
7 / 10
Ogrzewanie OK. ale bez szału. W skodzie miałem lepsze.

10 / 10
OK. Raz po upadku kluczyków nie chciał zapalić okazało się, że odlutowała się jakaś kostka i imobilizer nie pozwalał odpalić wymieniono klucz na gwarancji ( ha - to nie to co skoda gdzie z mechanikami byłem po imieniu)
9 / 10
Wszystkie naporawy na gwarancji. Sprzęgło klocki i tarcze mój koszt.
2 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?

nic
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Praktycznie bezawaryjność (nie licząc wpadek usuwanych na gwarancji). Bardzo dobrze grające w porównaniu z innymi audio. Zawieszenie wielowahaczowe, którym straszyli kosztami napraw a okazało się bezawaryjne. W Na przeglądzie po 150 tys. miałem tłumienie jak dla nowego auta.
autor opinii