Opinia Fiat Grande Punto Dynamic 1.4 Starjet 95KM (benzyna) hatchback 2007r., ocena użytkownika (25mp)

Fiat Grande Punto Dynamic 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 Starjet 95KM (benzyna)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2017-11-18

liczba wyświetleń: 2023

Ciężko to określić. Zależy jaką kto ma nogę. Próbowałem jeździć oszczędnie w mieście i można zmieścić się w 7 litrach tylko to nie jest jazda, a toczenie się. Przy bardziej dynamicznej jeździe w granicach 8L. W trasie przy prędkości 120/130 km z pełnym obciążeniem + klima - 6,5-6,8L/100km.

Nie mam pojęcia. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

Na włożenie do odtwarzacza dobrej płyty z muzyką i na odwiedzaniu myjni samochodowej, bo każdy samochód wygląda lepiej jak jest czysty.

Ponieważ auto jest 3-dzwiowe i posiada szklany dach w mojej ocenie nadaje się dla dwojga młodych osób (mam na myśli chłopak i dziewczyna)

Samochód, jak na tę klasę i posiadany silnik nie posiada praktycznie żadnych wad. No może przydałby się większy bagażnik.

Jak w jednym z komentarzy ktoś napisał, że wspomaganie jest za intensywne przy większych prędkościach, pragnę wyjaśnić, że wspomaganie "City" wyłącza się powyżej 60 km/h i auto prowadzi się normalnie. "City" jest super do manewrów na parkingu. Kierownicę obraca się jednym palcem.

Jeżeli ktoś oczekuje od silnika 1,4 95 KM przyspieszenia Lamborghini to pomylił auta. Samochód z tym silnikiem sprawdza się i w mieście i na trasie.

Przednie fotele (oprócz foteli sportowych) mają za słabe podparcie boczne i na wejściu ostro w zakręt trochę przesuwa ciało w bok.

Przestrzeń z przodu nawet człowiekowi o wzroście 2 m nie stwarza problemu. Z tyłu jak na samochód takiej klasy jest wystarczająco. Ponieważ samochód jest 3-drzwiowy, jak w każdym takim pojeździe utrudnione jest wsiadanie na tylne miejsca. Po 10 latach użytkowania nie widać zbytniego zużycia tapicerki typu: przetarcia, pęknięcia. Nic takiego nie występuje. Zjawisko korozji przez ten okres nie odnotowałem. Łatwość zmiany pojemności bagażnika, przez położenie oparć. kanapa dzielona 60/40. Przełączniki łatwo dostępne, widoczność zagarów bez zarzutu.

Klimatyzacja dwustrefowa, jaką posiadam w moim aucie działa bez zarzutu i natychmiast. Ogrzewanie również bez problemu.

Nie mam problemu z widocznością.

Nie miałem żadnego problemu z elektryką i elektroniką.

Świetnie zrobione auto. Bałem się, że będzie gorzej, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Do dnia dzisiejszego z zawieszenia wymieniłem jeden drążek układu kierowniczego i stabilizatora. Pozostałe podzespoły jak wahacze, amortyzatory pracują bez zarzutu. Koszty napraw do przeżycia.

Trochę za mały bagażnik.

Tak jak napisałem wcześniej, nie miałem w czasie długiego użytkowania poważnych problemów.

Krzysiek