Opinia Renault Laguna II 1.8 16V 120KM (benzyna+gaz) kombi 2005r., ocena użytkownika (25rr)

Renault Laguna II 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: kombi
silnik: 1.8 16V 120KM (benzyna+gaz)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
jeździłem/łam tym autem: 5 lat
data oceny: 2018-08-26
liczba wyświetleń: 61

Spalanie
Powałem wartości orientacyjne - przybliżone.
  benzyna gaz
Miasto 11.00 13.70
Trasa 7.00 9.00
Cykl mieszany 10.00 11.00
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Regularny serwis, skrzynia biegów. Resurs oleju. Rocznik od 2004 wzwyż - wcześniejsze są niedopracowane.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Wymiana oleju co 12.000, dobry olej - używałem Total Quartz, wymiana oleju w skrzyni. Regularne przeglądy. Zrobiłem bez awarii ponad 100.000 tyś km. Zadbane silniki spokojnie zrobią 500.000 tyś.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Rodzinom, ustatkowanym kierowcom, których stać dna dobry olej i nie będą z braku kasy odwlekać okresowych serwisów.
Tania fura, która jeśli tylko zadbasz o regularną i częstszą wymianę oleju w silniku I W SKRZYNI BIEGÓW, niż zaleca producent, staje się bezawaryjna. Auto bezpieczne, tanie w utrzymaniu, megawygodne. W porównaniu do twardych i awaryjnych aut niemieckich, Laguna to cacko. Ale należy wybrać dobry egzemplarz.
10 / 10
Prowadzenie tego auta to czysta przyjemność.
8 / 10
Silnik nieco za słaby, ale daje radę. Problemem jest przyspieszenie powyżej setki. Choć udało się go testowo rozbujać do 180km/h, to najlepszym przedziałem prędkości jest 120-140km/h
5 / 10
W pełni załadowany jest nieco "mulasty", ale zawiózł naszą rodzinę na niejedne wakacje. Rewelacyjny komfort - niespotykany w autach niemieckich. Można jechać cały dzień a nie czuć zmęczenia.
10 / 10
Osoby siedzące z rządu czy z tyłu - nie mogą narzekać na brak miejsca. To auto wręcz kocha długie trasy. A do tego nierdzewiejące "blachy" - blachy w cudzysłowie, bowiem błotniki są plastykowe, maska z aluminium. Doskonałe zabezpieczenie przed korozją. W zasadzie korozja tych aut nie dotyka.
10 / 10
Nawiewy super, choć klima dość dziwna. Zbyt słaby silnik sprawia, że czuć obciążenie sprężąrki. Dodatkowo klima działa godzinę, otem się wyłączy, potem znów działa. I podobnie jest w mojej drugiej lagunie, choć druka jest 1.9dci, więc pierwszy problem nie występuje.

9 / 10
Laguny już od 2004 roku nie mają bolączek elektroniki. Nic elektronicznego nigdy się nie zepsuło. No może benzyniakiem trzeba uważać w dużych kałużach. Czasem potem nie chciał odpalić. Ale po wyschnięciu znów wszystko wraca do normy. Poprzednie wersje to katastrofa.
10 / 10
Jak dbasz, tak masz. No i oczywiście - jak trafisz. Ja miałem dwie laguny. Jedną wciąż mam. Obie bezawaryjne.
10 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?

Nic
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
To auto niemal nie ma wad - oprócz słabych skrzyń biegów, stąd należy wymieniać olej w skrzyni co 70.000tys.
autor opinii