Opinia Volkswagen Passat 32B 1.8 20V 125KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (2qh)

Volkswagen Passat 32B 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 20V 125KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-09

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

wahacze!

na nic szczególnego, no może zużycie klocków hamulcowych.

Autko rodzinne. Polecam maniakom VW. Dobre do zagazowania (bez problemów).\\r\\nW sumie wymieniałem tu tylko wady, ale są też zalety, o których już nie chciałem pisać.

Spalanie podane dla gazu (sekwencja BRC). Mam dwa Passaty B3 i tego B5. No i B5 słabo wypada, poza tym, że inny komfort jazdy, jakość wykończenia, miękkość zawieszenia (ale krótka żywotność). Chyba bym nie kupił kolejnym razem B5, ale auto bardzo mi się podoba i jestem przywiązany do niego, lubię nim jeździć do czasu az nie zacznie coś stukać, piszczeć.

Zaczyna się chyba sypać zawieszenie, te nieszczęśliwe aluminiowe wahacze. Pozostałe elementy ok. Szybko zużywają się klocki hamulcowe (bynajmniej u mnie)

125KM na takie auto to może mało, ale mi wystarcza, można spokojnie wyprzedzać, nie trzeba go bujać. Tu raczej wszystko bez zarzutów.

Auto bardzo wygodne, ale przez tą wygodę tracimy trochę miejsca w środku (mniej miejsca w porównaniu do Passata B3). Auto w miarę ciche(nie wiem jak przy prędkościach pow 150km/h)

Duże auto, ale szału nie ma z ilością miejsca (można by się było spodziewać więcej po tym aucie). Jakość materiałow bardzo dobra, chociaż nie wiem jak, ale złamał mi się regulator od lusterek (80zł). Elementy plastikowe na drzwiach ulegają szybkiemu zarysowaniu. Wnętrze to i tak duży atut tego samochodu.

Mam Climatronic, działa bez zarzutów, nawiew z przodu i z tyłu, parę sekund i szyba odparowana. Ogólnie fajna sprawa z Climatronicem.

Trochę słupek z przodu mi przeszkadza. Podczas cofania też nie ma luksusu. Wszystko to porównuję do B3, które gdyby miało Climatronic biło by wszystkie auta pod każdym względem.