Opinia Rover seria 600 2.0 SDi 105KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (2tj)

Rover seria 600 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 SDi 105KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-09

Czy slinik równo pracuje (ale po rozgrzaniu) i zawieszenie. Przy skórzanej tapicerce na jej stan, ciężko naprawić uszkodzoną skórę. Czy działają drobne elementy podgż. lustra, czy wszystkie szyby się opuszczają gdyż te gadżety często nawalają.

jakość paliwa i zmianę filtra powietrza co 10 tyś. polecam www.roverki.pl można wiele się dowiedzieć i rozwiązać problem

Młodym ludziom, którzy chcą robić wrażenie wyglądem auta, rodzinom z jednym dzieckiem, niespełnionym nowobogackim gdyż laicy biorą to auto za jaguara:-) i wszystkim, którzy zdają sobie sprawę, że nie można oczekiwać cudów po 10letnnim aucie

Nie mogę powiedzieć, że jest super autem gdyż miał wiele wad i czasem się psuł. Wiadomo auto, które ma ponad 10 lat musi się psuć. Ogólnie godne polecenia, nie pali dużo, jeździ się przyjemnie, nie stanął mi nigdy w trasie, wygląda pięknie. W szczegółach potrafi być denerwujący, ale polecam

Słabe zawieszenie, na pewno nie była to wina zbyt brawurowej jazdy, gdyż woziłem tym autem żonę i dzieci. W przeciągu 3 lat dwukrotnie wymieniałem przeguby. Wcześniej miałem corollę i nie było z tym problemu. Słaby promień skrętu.

Silnik mało elastyczny, obecnie mam mondeo w dieselu i jest dużo lepszy pod tym względem, skrzynia rewelacyjna, osiągi od zera troszkę śpioch, na trójce super! Silnik wrażliwy na jakość paliwa. Na v-power czy ultimate pracuje równiutko, nie lać orlenu. Jak na diesela dość głośny

Jeśli chodzi o jazdę na nierównościach to jest ok. Fotele mają zbyt mało płaszczyzn reg., z tyłu stanowczo za mało miejsca, dla 3 osób bardzo ciasno, w środku cicho i przyjemnie zwłaszcza dzięki jasnej skórzanej tapicerce.

Miejsca z przodu ok, z tyłu mało, brakuje uchwytu na napoje, materiały niskiej jakości - trzeszczą, plastyki pękakają przy próbie rozebrania, blacha super, zero rdzy (no i ta linia nadwozia...), bagażnik jak na sedana olbrzymi i można jeszcze złożyć fotele (np. jadąc z zamkniętą klapą przywiozłem nim 2m choinkę)Zegary czytelne, radio koliduje z drążkiem zmiany biegów.

Klima i ogrzewanie super

Na początku miałem problem z manewrowaniem tyłem gdyż przez tylną szybę nie widać klapy, a w lusterkach błotników. Ale można się szybko nauczyć. Widoczność przód i boki dobra, wielkie lustra dają dobrą widoczność wstecz

Spodziewałem się mniejszego spalania, jakość materiałów

Bardzo przyjemne dla oka wnętrze, świetna klima