Opinia Opel Zafira elegance 2.0 DTI 101KM (olej napędowy) mini-van 2001r., ocena użytkownika (2ym)

Opel Zafira elegance 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 DTI 101KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-09

na silnik, jak pracuje. jak kupowałem to dużo widziałem szrotów które miały uszkodzone silniki. te 2.0 pojadą na wszystkim i chodzą jak złoto. nie ma mowy żeby mu obroty skakały, żeby przygasał itp. jak odpali to chodzi sztywno jak kij trzyma obroty i tyle.

na olej co jakis czas trzeba dolać ale niewiele im więcej tym większe prawdopodobieństwo kręcenia przebiegu po tym ile bierze oleju można poznać prawdziwy przebieg silnika. mój ma 170.000 z tym że przy 164.000 zrobiłem kapitalny remont bo zniszczyłem na krawężniku cały dół, wał i blok. Więc teraz traktuje go jak prawie nowego więc zalałem go olejem w pażdzierniku i komputer odezwał się pierwszy raz w połowie stycznia o dolewkę a dolałem 30 stycznia - wystarczyło mniej niż pół litra. Wcześniej lałem tak co 1,5 miesiąca co miesiąc tak z 0,5 to minimum na dwa razy musiałem kupić 3 litry ( oczywi ście zostawało ale dolewka wychodziła tak ok. 0,6-7 ).

rodzinie powyżej 5 osób z dziećmi dla 6-7 dorosłych za małe. Po prostu w tylnym 3 rzędzie może siedzieć max niewyrośnięty 15-16 latek i to tak na styk ale da radę bez martwicy nóg przejechać ok 300 km potem obowiązkowy postój 50 przysiadów i dalej.

bardzo dobre auto choć trzeba się przyzwyczaić do paru mankamentów. czasami spotykam zafiry co nie klekoczą w dieslu ale to są CDTI moja klekocze ale uważam, że z kolei wcześniejsze silniki takie jak mój sa bezawaryjne (jeżdze na każdej ropie nawet mogę na oleju słonecznikowym) układ paliwowy przeżył zalanie benzyną przez pomyłkę skończyło się na płukaniu. Pali malutko i nie ma znaczenia jak jest załadowany. różnice nie zamykają się w litrze na sto. Warunki jezdne i dynamiczne przy 7 osobach w tym 2 dzieci poniżej 7 lat reszta duża i ciężka z boxem dachowym 650 litrów :) super tylko spada widocznie przyspieszenie do 80 -87 km/h potem jest prawie tak samo jak bez obciążenia. Idealne zawieszenie w każdym calu jak było w porządku super jak formuła trzyma się drogi tak jak teraz gdy jest rozwalone nadaje się do jazdy i nie powoduje jakiegoś niedopuszczalnego dyskonfortu czy utraty bezpieczeństwa jazdy.

Bardzo zaskoczyłem się przyczepnością auta przy dużej prędkości. Otrzymuje u mnie bardzo dobry wynik jest wyższe od mojego poprzedniego forda mondeo, a trzyma się lepiej i lepiej prowadzi.

Moment obrotowy pozwala całkiem sprawnie przyspieszać najbardziej zaskoczony jestem iż od jakiś 85-90 do 140 przyspiesza bardzo dynamicznie na 5 biegu. Prędkość max 165 i nie ma więcej auto typowo rodzinne nie wyścigowe.

Bardzo dobre zawieszenie od zakupu nic nie zrobiłem. CZuje już że jest źle ale cały czas jeżdże bo nie mam pieniędzy teraz na naprawę i wszystko jest ok. W moin poprzednim aucie (ford mondeo) przy takim stanie zużycia amortyzatorów, sprężyn, końcówek drążków, zespołu piasty i łożyska nie był bym w stanie jeździć a to autko nawet się nieźle prowadzi w takim stanie. Bardzo niewygodne fotele przednie producent pandy chyba bardziej pomyślał ciągle bolą mnie plecy i nie mogę znaleść pozycji wygodnej. Wałek lędźwiowy w fotelu kierowcy jest beznadziejny nie ma położenia w którym by pasował do ułożenia pozycji pleców. Mam ją już 3 lata i nie znalazłem właściwego ułożenia. Siedzisko jest za krótkie w fotelu bolą uda przy podniesionym max do góry fotelu. W każdym innym aucie w którym siedziałem jest lepiej.

Pod tym względem tylko materiały są kiepskie ale to nie luxusowy samochód. reszta super. Jak często się korzysta z trzeciego rzędu foteli to kanapa środkowa potrafi się zacinać przy przesuwaniu po szynach. Wrabiają się elementy transportowe kanapy i bardzo ciężko ja przesunąć.

odparowanie szyb super. Problem z modułem wentylacji jest pod zderzakiem w takiej plastikowej skrzyneczce i jest to urządzenie elektryczne !!!! kto wymyślił żeby je tam zamocować nie wiem. Natomiast chodzi pod tym też podpięta klimatyzacja. Jeden z bolesnych wydatków jak się za bardzo zamoczy i zabródzi. A pada często najczęstrzy problem z klimą jak nie wiadomo o co z nią chodzi.

z tyłu i w lusterkach super. szczególna pochwała za lusterka są duże i bardzo dobrze w nich widać jak w małej ciężarówce hehe. NAtomista widoczność z przodu blokują słupki dachu - są grube tak że potrafią zasłonić człowieka na pasach z lewej czy z prawej strony nagle kolo wychodzi z pola zasłoniętego przez słupek i kłopot. Trzeba się wychylać żeby ogarnąć przestrzeń z prawej i z lewej. Natomiast sama widoczność w przód jest bardzo dobra i szyba wysoko wchodzi w dach więc widać dużo.

te nieszczęsliwie wykonane słupki dachowe z przodu.

i spalanie