Opinia Alfa Romeo 156 2.3 2000KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (3nk)

Alfa Romeo 156 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 2.3 2000KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-10

zrócić na wycieki, stan plastyków ja nie lubię mić połamanego i takie drobiazgi są trudne do kupienia. wzdłuż szyb w dzwiach są elementy gumowe zwrócić uwagę czy z pod gumy nie widać wypierającą rdzę. Taka uszczelka to koszt nowej ok 150 zł. Przy złej woda leje się po drzwiach intensywniej.Nie bę pisał już o sprawach silnika bo praktycznie nic się nie dzieje tylko jak pracuje aby nie trzeba kupować od razu nowego wariatora tak pospolicie się to nazywa koszt ok 500-600 zł. Przy zużytym poprostu ten silnik pracuje jak dizel nie znaczy że się nie pojedzie ale kopa już ten samochód nie ma.

Nie widzę aby jakoś szczególnie zwracać uwagę jak w każdym samochodzie na płyny stan hamulców ona przy normalnych dobrych hamulcach jest rewelacyjna przy gwałtownym nacisku i bez pasów pasażer może sprawdzić twardość przedniej szyby bez problemu. To jej duży plus w mym odczuciu.

Ten samochód polecam osobom lubiący mieć samochód bez względu na wiek na wysokim poziomie inaczej mówiąc dla takich którzy lubią dbać o samochody. Ładnie w nim prezentują się kobiety.

Zaznaczam iż moim zdaniem jest to modelowo ładny samochód i wizualnie i wykończeniowo. Nazwałbym ten model kapryśną damą a to dla tego iż jej awaryjność w dużej mierze jest w tedy gdy się o ten samochód nie dba tak jak powinno być.Kupiłem ten samochód przypadkowo iż nie był to mój samochód marzeń, ale po paru latach użytkowania i należe do osób które dbają o sachody a to nie mój pierwszy uważam iż jest to samochód polecenia. Mówienie iż to Fiat itd, to chore, to jest Alfa Romeo, to tak jakby Audi porównać do Volswagena to też jedna fabryka.Ceny przy wymianach części a zwłaszcza elementów zawieszenia z roku na rok są dostępniejsze cenowo. Ale jak narazie wymieniłem przy takim przebiegu komplet amortyzatorów z tyłu, poprzeczne wachacze/ komplet 200 zł/ przy przewiezieniu z włoch nasze firmy chcą ok 500 zł/z tyłu i przedni wahacz. Ale ja mam przebiegu 210tyś i ludzie polskie drogi a zwłaszcza po zimie.W naszym kraju i czołg zgubi gąsienice na naszej drodze, a co dopiero samochód osobowy obojętnie jakiej marki.

Osobiście uważam że to przy tej klasie i roczniku nic dodać nic ująć dużo zale ży od użytkownika i dbania o ten samochód.

Odczuwalna różnica przy założonym gazie, nawet przy sekwencyjej instalacji. Przed założeniem instalacji gazowej jego osiągi były o niebo lepsze niż po założeniu gazu ale wiadomo dlaczego się instaluje gaz więc coś za coś.

Co do tylnych siedzeń to wiadomo iż model 156, to nie jest duży samochód i nie czarujmy przy rosłych pasażerach na tyle wygody w siedzeniu nie jest rewelacyjne, przód już lepiej ale kosztem tyłu. Ale zdaję sobie sprawę iż przy tym modelu nie mogę myśleć o autobusie. Jest to samochód zwarty, wrokowo przyciąga uwagę bo sylwetka dla mnie osobiście bardzo ładna i długo nie starzejąca się.

Częściowo opisałem wady i zalety w wyższym komentarzu. Wykończenie tego samochodu uważam na piątkę w skali od 2 - 5.

Tu można mieć spore uwagi, jak na samochód tej klasy. Długi okres oczekiwania na podniesienie zimą temperatury, klimatyzacja też na średnim poziomie. Miałem słabsze marki samochodów a wentylacja i klimatyzacja była na wyższym poziomie.

Nie umię coś powiedzieć mnie jest wszystko ok.

Moim zdaniem nie najleprza praca klimatyzacji i uważam na ten model to słabiutko niższe klasy mają lepiej działającą.

Nadwozie i wnętrze jak na lata produkcji to był piękny teraz też mimo zrębu czasu wygląda interesująco i przy ciekawych lakierach bo widziałem oliwkowe, ciemno niebieski to nie kolory dla tego samochodu.Fajnie rozstawione zegary i inne czujniki określam to dla tego samochodu na 5 w sklali 2-5.