Opinia BMW seria 7 e38 2.8 R6 193KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (3v5)

BMW seria 7 e38 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.8 R6 193KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-10

czy nie byl uderzony, sprawdzic dokladnie przebieg (nie tylko z modulu swiatel, szukac wszedzie gdzie mozna, bo to auto jest od tylnego do przedniego zderzaka jest nafaszerowane elektronika), sprawdzic komputerem silnik, skrzynie i ogolnie zrobic diagnostyke komputerowa. Sprawdzic zawiesznie, gdyz jest to dosc drgoa sprawa- choc nie psuje sie czesto..

nie wolno wciskac gazu na maxa jak jest zimny, dopiero gdy sie nagrzeje, nie powinno sie gasic jej od razu po ostrej jezdzie. Ale to nie tylko przy tym samochodzie. Tak naprawde to nie trzeba przy niej robic nic dlatego ze komputer pilnuje wszystkich przegladow wymian plynow oleju i filtrow- sam nam mowi kiedy trzeba to zrobic, malo tego komputer nam mowi ktora zarowka jest spalona, ze trzeba dolac plynu do spryskiwaczy i wiele wiele innych.

auto rewelacja!!!! Polecam goraco!!!

jest to moje pierwsze BMW i powiem szczerze, ze nie zamienie go na zadne inne auto..Chyba ze na nastepne BMW serii 7. Auto doskonale sie prowadzi, wyposazone w bardzo mocny dynamiczny silnik, na zakretach trzyma sie drogi jak przyklejona. Niektorzy twierdza, ze jest to czolg- mialem niedawno mala kolizje i podtrzymuje to zdanie- u mnie lekko wgiete drzwi, natomiast w drugim samochodzie przednia lampa, zderzak, blotnik i maska. Auto jest duze, dzieki czemu czuje sie w nim naprawde bezpiecznie. Z parkowaniem na poczatku byly male problemy, jednak w miare uplywu czasu nauczylem sie manewrowac perfekcyjnie (jak z kazdym autem). Nie czuc dziur- auto plynie. Polecam kazdemu ten samochod, uwazam ze nie ma drugiego takiego wspanialego auta.

auto jest elastyczne tym bardziej ze jest to automat. Ma sporo przebiegu (choc na siodemke jest to niewiele) to skrzynia i silnik chodza bezzarzutu. przyspiesza od 0 do 100 km/h w ok 8 sekund (jak na ta mase- 1770 kg, wydaje mi sie bardzo dobre). nie musze pisac o przyspieszeniu od 60, czy 80 do 120 km/h, gdyz jest to moment.

zarowno z obciazeniem, jak i bez niego auto idealnie sie prowadzi. Co do wygody, to nie musze sie rozpisywac- jest to swiatowej klasy limuzyna, uzywana m.in. jako auta rzadowe na calym swiecie. Wyciszenie jest doskonale- w kabinie nie slychac nic. Przy duzej predkosci jednak (ok170 km/h) slychac, jak szumi powietrze (nie w modelach z podwojnymi szybami).

z przodu siedzimy dosc daleko od siebie (kierowca pasazer) dlatego ze auto jest dosc szerokie, co wzmaga poczucie bezpieczenstwa i komfortu, z tylu rowniez jest mnostwo miejsca. Co do jakosci materialow to jest w wyposazeniu skorzanym, wykonczone drewnem. Moje auto jest z 1997 roku a wnetrze moge sie pokusic, ze wyglada jak nowe. Ale to jest normalna sprawa, jak sie dba o samochod. Dostepnosc i rozmieszczenie przelacznikow i zegarow- moim zdaniem konstruktor bmw e38 pomyslal o wszystkim i jest to wykonczone perfekcyjnie!! schowki.. jest kilka- z przodu przed pasazerem (jak w wiekszosci samochodow), z lewej strony pod kierownica, w podlokietniku z przodu oraz w podlokietniku z tylu. Plus w przednich drzwiach kieszen otwarta i kieszen zamknieta, z tylu w drzwiach tylko kieszen otwarta.

auto jest doskonale wentylowane i ogrzewane/ klimatyzowane. Po ustawieniu danej temperaury (klimatronic), komputer sam steruje moc dmuchania. Tak samo, kiedy komputer "wyczuje" ze jest zimno od ulicy, sam uruchamia nawiew na nogi. Oczywiscie mozna samemu wszystko to powylaczac, tylko po co skoro auto samo "mysli" za kierowce ;)

widocznosc do przodu jest idealna (mozliwosc regulacji fotela do gory), do tylu jest mniejsza, lecz tez nie mam co do tej kwestii zarzutow. Co do lusterek bocznych, to moim zdaniem jest najlepiej wykonczone auto. Co do lusterek bocznych, nazywam je lopatami. Sa dosc duze, choc pasuja do ogolnego imagu auta. Widocznosc w nich jest doskonala (w przeciwienstwie do vw, audi i in., ktore to maja za male lustro kierowcy i jeszcze mniejsze lustro pasazera- nie widac w nich zbyt wiele).

moglbym powiedziec ze kazda z tych cech ktore sa wymienione ale tak naprawde zaskoczyla mnie jej niezawodnosc no i spalanie, bo przygotowany bylem na grubsza sprawe ;)