Opinia Land Rover Freelander 2.0 0KM (turbo diesel) terenowy 2002r., ocena użytkownika (3wm)

Land Rover Freelander 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.0 0KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-02-10

Zawieszenie, pracę silnika, , prawidłowe działanie sprzegła i moment przejścia z biegi pierwszego na drugi czy nie ma opóźnienia.

Bez uwag.

Znając ten samochódod 2003 roku a eksploatowany przeze mnie od dwóch lat powiem, że nie miałem problemów z samochodem, jedynie odpowietrzałem dwa razy sprzego ale wracało do niskiego położenia i tak już jeżdzę bez problemów. Auto rodzinne z mozliwością popróbowania w terenie. Nie polecam trudnych tras w terenie gdyż ten samochód raczej nie nadaje się do tego.

Samochód prowadzi sie dobrze. Jednak jako rodzinny terenowy proponuje jeździć po krętych drogach z rozsądna prędkością, na prostych odcinkach bardzo szybki.Świetny w terenieale po średnich górkach.Mało pali przypredkości do 100 niecałe 7 litrów. Zwracaćuwagę na płyn wyrównawczy chłodzący zwłaszcza gdy samochód posiada webasto, gdyż pobiera go znacznie w porze zimowej/trzeba dolewać/.W terminie serwisować.

Na zakrętach trochę sztywny. Silnik w miarę cichy, przyśpieszenie jak na takie autko w miare dobre,w końcu to nie wyścigówka.Przyspieszenie na poszczególnych biegach prawidłowe.Nie zawiódł mnie w górach zwłaszcza zimą.

Zawieszenie dość twarde. Resorowanie dobre. Fotele przednie jak dla mnie przy wzroście 183cm trochę za wysoko. Wyciszenie dobre/przy pokonaniu około 500 km w jeździe ciągłej nie odczuwałem zmeczenia hałasem/

Jak na 5 osób jest wygodny. Powinno być mniej schowków ale wiekszych . Schowek /podłokietnik/ powinien nie tylko byś większy ale przesuniety troche do przodu aby mozna było oprzeć rękę.Bagażnik w miarę pojemny a po zożeniu mozna przewozić wieksze bagaże.

Ogrzewanie jak na samochód terenowy dobre. Nawiew mógłby być mocniejszy/wolne odparowywanie szyb/.

Siedzenia zbyt wysokie /trzeba się nachylać aby sprawdzić zmianę świateł/. Swiatło dodatkowe stopu nad kołem zastawia widoczność do tyłu.Poza tym wszystko dobrze.

Mało dużych schowków któtki podłokietnik, brak schowka na dodatkowe radio lub cb. Zbyt wąskie opony i małe światła tylnie.

Jak na razie to niezawodność, komfort jazdy i spalanie.