Opinia Opel Senator 3.0 6R 24V 205KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1990r., ocena użytkownika (3mk)

Opel Senator 1990r. - opinia użytkownika

silnik: 3.0 6R 24V 205KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-10

Blacha-tylne nadkola, drożność kanałów odpływowych spod przedniej szyby- u mnie był zatkany-korozja i w czasie deszczu łapał wodę pod prawą podłogę.

trzeba dbać o silnik i skrzynię- regularna wymiana olejów-odda dbałość z wzajemnością. To co wyżej czyli blacha, jak się trafi dobrze utrzymany model z gazem można lać gaz i jeździć(ja na krótkie przebiegi-do 5 km jeżdżę na benzynie, dopiero przy dłuższych trasach gaz)Wspaniały wóz za niewielkie pieniądze, komfort lepszy niż w mercach równolatkach

wszystkim którzy cenią komfort,dobre przyspieszenie, robią długie trasy, a nie stac ich na Audi A6, BMW serii 700, lub Merca klasy S

spalanie podałem w litrach gazu, w benzynie wypada więcej, ale komfort jazdy i przyjemność wynagradza wydatki na paliwo(zawsze można kupić sobie toyotę yariz). Duży wygodny samochód, na trasie sprawdza się pięknie,po 400 km wysiada się jak z domowego fotela, wyprzedzanie to przyjemność. Jak na samochód kupiony za 7000 pln, to warto.

Gabaryty wymuszają ilość miejsca do parkowania, automatyczna skrzynia biegów ułatwia bardzo wolną jazdę przy manewrach.

elastyczność nie dotyczy-automat przy wymianie oleju w skrzyni co 30 tys jazda wspaniała. Najlepsze przyspieszenie od 110 do 170, auto zaczyna frunąć

bardzo dobre wyciszenie wnętrza, dobre nagłośnienie niewielka głośność radia dobrze słyszalna.

Nadwozie oplowskie- kiepska blacha- trzeba pilnować, konserwować, wnętrz w limuzynie się nie aranżuje, tym się jeździ, klimatyzowany schowek, kieszenie i schowki typowe dla lat 90-tych, więcej nie trzeba.

wentylacja wymuszona jak to w oplach, dzięki temu wóz w miarę szczelny, ogrzewanie i klima dzielone na boki oraz tył i przód. Grzanie wymaga czasu, ale jest dość dobre. Klimę niestety mam na freon, ciekawe co zrobię jak mi siądzie??

jest to limuzyna, trzeba się nauczyć patrzeć.

205 koni to jednak coś. Komfort wyprzedzania czyni jazdę bezpieczniejszą.Komfort jazdy- poczucie jazdy na 150 km/h- patrzysz na szykościomierz 180.

Jacek Barczyk