Opinia Audi 100 100 c4 2.8 V6 174KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1993r., ocena użytkownika (45s)

Audi 100 100 c4 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 2.8 V6 174KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-11

zeby nie mial cofniętego licznika, niestety u nas w kraju to popularna metoda odmladzania zwlaszcza w przypadku 2.5 TDI.i jezeli byl powypadkowy to czy elementy zostaly zmienione na nowe a nie byly naprawiane, warstwa cynku popekala i napewno wyjdzie korozja za jakis czas.

nie wkręcac na wysokie obroty zimnego silnika, bardzo zle szkodzi to na pierscienie, w lecie gdy temperatura silnika dochodzi do 100 stopni nie dawac duzo gazu, latwo jest go przegrzać, wiaze sie to z ok 5 tysiącami w serwisie, uwazac na poziom oleju, wiekszosc aut w polsce z tym silnikiem jest zwyczajnie zarznieta przez to ze czujnik temperatury czesto sie psuje i wprowadza nas w bląd. silniki te lubią pobierac olej zwlaszcza przy ostrzejszej jezdzie, gdy go nie dolejemy na czas pompa oleju przytrze sie i kiedys moze stanąc powodując zatarcie silnika wiec tzreba dbac o ten samochod a odwdzieczy sie bezawaryjnością.mnie na szczescie te rzeczy nie spotkaly, to tylko przyklady ktore mialem okazje widziec.I jedna uwaga, to ze z niemiec nie znaczy ze nie oszukane, unikac komisów niemieckich w ktorych handlują arabowie itp.Zawsze oszukują.

wszystkim tym ktorzy chca miec trwalą elegancką limuzynę, lubiących czasami przycisnąc pedal gazu, lubiących umiarkowany komfort i oszczędnych.z tego co wiem przerobka na gaz nie szkodzi tym silnikom.

Jak na te czasy bardzo udane i oszczedne auto i bezpieczne, system procon-ten czyli lina stalowa powodująca przy idezeniu czolowym chowanie sie kierownicy i calej deski w dół a silnika pod podloge samochodu=nie mamy w co uderzyc glową.nie wpisuje zadnych napraw bo nigdy nie robilem niczego poza naprawami wynikającymi z nie malej eksploatacji.Moim zdaniem auto wytrzymalo tą probę wzorowo.

Zakupilem ten samochód z przebiegiem 86000 km i dokręcilem do 470 000 i naprawde rewelacja, nie ustepuje niczym mercedesowi 124 moze troche twardsze zawieszenie, tapicerka sie nie przetarła, pojęcie korozja w tym aucie nie istnieje, naped quattro jest bezawaryjny, jedynie raz dyfer został uszczelniony, silnik super ale przebieg juz odebrał mu trochę mocy, fakt ze specjalnie go nie piescilem, wlasciwie jezeli trafi sie na dobry egzemplarz to mozna kupowac w ciemno, niestety niedawno ktos wiechal mi w tyl zaparkowanego auta i kasacja...Jednak gorąco polecam te samochody, ostatnie niezawodne dinozaury.

do soiągów mimo 174 koni nie mozna miec zastrzerzen a przy tym spalanie od 9 do 12 litrów nieduze. dzwiek zdrowego V6 boski zwlaszcza z dobrym basowym tlumikiem...

Duzo miejsca dla 5 osób, samochód nie czuje obciązenia jednak widac ciezar dopiero na stacji bo jednak pali wiecej.zawieszenie troche glosne, dobrze zestrojone, silnika do 3000 obrotów wlasciwie nie slychac, fotele to takie troche kanapy, komfort ok, troche za krotkie siedziska.

Karoseria elegancka, dość wąskie szyby zabarwione na zielono i niska sylwetka odmladzają nie mlode juz auto, pasazerowie zwlaszcza wysocy z tylu moga miec problem (niski dach), nie sklada sie tylna kanapa, duzy minus, za to spory bagaznik i dosc ustawny. Nadwozie ocynkowane dwustronnie nic sobie nie robi z naszych polskich zasolonych zimą dróg.Wnętrze funkcjonalne do bólu, wszystko pod ręką jednak trzeba sie przyzwyczaic, zegary wzorowe, materialy i plastiki miękkie, nawet dzisiaj niewiele gorsze, spasowanie mogloby byc lepsze, po przejechaniu 200 000km polskimi drogami plastiki zyją wlasnym zyciem(trzeszczą na dziurach) ale to juz nie do konca wina auta tylko naszych dróg.

Nie wiem czy tylko u mnie tak bylo ale w mrozne dni (temp. od 0 w dół) silnik bardzo wolno sie nagrzewa, na szczescie podgrzewane fotele dzialają sprawnie.

Widoczność dobra, jak w wiekszosci limuzyn, przez tylnia szybe widac koniec klapy bagaznika jak i przez przednią koniec maski wiec dość latwo jest parkowac, dobry skręt i duze lusterka wiec jest dobrze.

uklad jezdny, ponadto spalanie i to ze przetrwal tyle czasu bez zadnej awarii na drodze, naprawde zaskoczenie, zawsze dojezdzalem do domu poniewaz nic sie nigdy nie zepsulo tak zebym musial stanąc na drodze. wspomaganie swietne, kierownica zadziwiająco lekko pracuje nawet na postoju.