Opinia Skoda Octavia SLX HB 1.9 TDI 110KM (turbo diesel) hatchback 1997r., ocena użytkownika (4n3)

Skoda Octavia SLX HB 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 110KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-02-11

Stopień zużycia tarcz hamulcowych, Czy pompa wspomagania kierownicy nie wydaje z siebie dziwnych dźwięków podczas skręcania, czy nie piszczy pasek wielorowkowy (wymiana napinacza), stan osłon i odboi na amortyzatorach.

Wszystkim. Mam żonę i dwójkę dzieci. Zawsze podróżujemy wygodnie i bezpiecznie.

Auto kupiłem w zeszłym roku na liczniku miało 281tys km. więc to co wymieniłem w tym aucie to normalnie zużywające się częsci. Auto uważam za bezawaryjne!!! GODNE POLECENIA. Jeszcze nie zawiodła mnie ani razu moja Octi :D

Jedzie tam gdzie ja mu każę, a nie tam gdzie on chce :). Jeśli chodzi o parkowanie to trzeba się przyzwyczaić do słabej widoczności do tyłu, polegam tylko na lusterkach :D

Na 5 biegu z 50km/h do maxa to nie problem :). Od zera do 100 zadowalająco jakieś 9 sekund. Wyprzedzam bez zmiany biegu na niższy daje sobie rade doskonale.

Dla mnie dziwne, ale z kompletem pasażerów jeździ się wygodniej (auto poprostu płynie po drodze) bez obciążenia jest trochę za twardo. Przy większych prędkościach (rzędu 100km/h i więcej)

Z przodu jak i z tyłu miejsca wystarczająco by podróżować w 4 a nawet pięć osób ( choć ta piąta osoba już bedzie miała troszkę mniej wygodnie ). Bagażnik WIELKI!!! Spokojnie wchodzi w niego wózek dziecięcy, duża torbai jeszcze pare pierdołków :D

Wentylacja ok. Choć jak zaparują szybki to trzeba z 2 minutki odczekać ale dla mnie bomba.

Jak pisałem wcześniej do tyłu troszkę kiepsko (trzeba na lusterkach polegać) do przodu dużo lepiej chociaż przy moim wzroście (200cm) trochę przeszkadza lusterko wsteczne i słupki przedniej szyby :D ale poza tym ok.