Opinia Fiat Tipo 1.4 16v 0KM (benzyna+gaz) hatchback 1991r., ocena użytkownika (67z)

Fiat Tipo 1991r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16v 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-12

na skrzynię czy nie wybija 3 lub wstecznego. na to czy nie wariuje przodem przy chamowaniu. i na palenie "na zimno" choć przy kupnie ciężko :-) bo czasem ma humory choć do dziś nie wiem czemu łapie za 5-6 razem i to ciężko mimo regulacji nowych świec itd

na sworznie pod kolumną kierownicy od wodzików skrzyni, na wachacze przód i na równą pracę na zimno bo 1,4 lubi zalewać mimo regulacji na zimno po odpaleniu ssanie lubi przesadzaś trzeba dolot wymienić wtedy.

"Świerzym" kierowcom

polecam dla "młodych" kierowców szaleć się nie da ale da się nauczyć myśleć i płynnie jeździć. dla bardziej doświadczonych polecam 1,6

Autko fajne małe gabarytami oferuje jednak dośyć pokażną ilość miejsca w środku . Dostęp do przycisków i dziwigni kokpitu miodzio wszystko miałem tam gdzie się tego spodziewałem sszukając tego pierwszy raz po wejściu do auta. wcześniej miałem caro 1,5 i to autko z tym śilnikiem jeżdzi pi razy oko tak samo. Dobre dla "świerzych" kierowców których nie chcemy wsadzać w malucha teraz jeżdzi nim moja panna miesiąc temu odebrała prawko i bała się "dużych" nadwozi a teraz dała by za niego obie ręce ja przeszedłem na 1,6 sedicivalvoe i to już autko spokojnie do jazdy dla kogoś kto już trochę km nabił na tacho . moc ok 90 kucy i gaz spalania na lpg niewielkie a 90 do tej masy idzie dobrze

jak pisałem 1,4 to miód na początki teraz jak mojej po odebraniu przez nią prawo jazdy dałem moje 1,4 mam 1,6 jeżdżę dużo już ponad 5 lat i 1,6 mi w zupałności wystarcza 90 kucy na tą masę całkowicie wystarcza do "sprawnej" jazdy.oceny zaznaczam są dla 1,4 !!!

Jeżdzi się ok kiedyś zrobiłem trasę Brzesko Warszawa i z powrotem w prawie 24 h i plecy tyłek czy ręce ok w miarę się jeszcze czułem :-)

z przodu przestrzeni ok przy pedałach ok i jednocześnie wszystko pod ręka zaznaczam że mam 188 wzrostu a mimo to udało mi się dopasować autko że było jak szyte na mnie.

tylko dłuższą chwilkę tak z 5-7 km zajmuje rozgrzanie silnika w zimie a potem można w środku majorkę zrobić i w koszulce jechać

nie potrzeba komentarza widać wszystko i zawsze .

i terz widoczność mały promień skrętu i wogle że wszędzie lekko można tym się wcisnąć bo widać wszystko w około oraz elastyczność silnika i to że z zewnątrz jest mały a w środku widać że to złudzenie ale prowadzi się lekko jak cinki