Opinia Hyundai Coupe 2.0 FX 2.0 139KM (benzyna+gaz) coupe 1999r., ocena użytkownika (6hv)

Hyundai Coupe 2.0 FX 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.0 139KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-14

Trafił mi się egzemplarz o bardzo niewielkim przebiegu, więc jest bez zarzutu.

Zwłaszcza przy jeździe na LPG polecam dolać do benzyny i do silnika Militec lub Motor-Life. Dotyczy to każdego auta, ale szczególnie z wtryskiem. Ja dolałem też jedno opakowanie do skrzyni automatycznej. Spalanie spadło o ok. 10% i mam pewność znacznie zmniejszonego tempa zużycia elementów.

Wspaniałe auto. Przepiękna sylwetka i świetne osiągi, z lekkim nadmiarem wystarcząjące na polskie warunki. Jak na razie zero usterek (przejechałem nim dopiero 10 000 km). Spalanie podane dla gazu (instalacja sekwencyjna Landirenzo Omegas). Poziom spalania bardzo zadowalający z uwagi na moc silnika, skrzynię automatyczną i bardzo częste korzystanie z klimatyzacji.

Nieprawdopodobne trzymanie na zakrętach - prawie się nie wychyla. Jak po szynach pokonuje zakręty przy znacznej szybkości - czasem słychać tylko taki niski pisk opon na granicy przyczepności... Marzenie! Co do parkowania, to nie można wiele oczekiwać po typowym coupe. Jest niski, bardzo szeroki i ma kiepską widoczność do tyłu, ale to żadna wada przy tak cudownym kształcie nadwozia.

Skrzynia pracuje płynnie i szybko. Silnik chodzi równiutko. Przyśpieszenia są zupełnie zadowalające - w mieście ze sporym zapasem, na autostradzie wystarczająco.

Fotele przednie hiper wygodne, dużo miejsca na nogi pasażera. Z tyłu mieszczą się bardzo wygodnie dzieci - i są bardzo zadowolone, bo wpadają w świetnie wyprofilowane oparcia i czują się bezpiecznie jak w gniazdku. Osobom powyżej 175 cm nie polecam jazdy z tyłu - nisko poprowadzona tylna szyba i dach - można się głową poobijać.

Mocna klimatyzacja i skuteczne ogrzewanie. Idealnie osusza szyby w zimie. W lecie nie wiem, jeszcze nie jeździłem, ale można przypuszczać, że z powodu sporego oszklenia z tyłu (tylna szyba) na tylnych fotelach może być gorąco.

To jest coupe o typowo sportowej sylwetce - potężne przetłoczenia tylnych błotników, wysoka linia tyłu, skośna szyba, spojler, małe boczne szybki z tyłu i grube słupki zapewniające sztywność i bezpieczeństwo. Nie można oczekiwać dobrej widoczności do tyłu przy takeij konstrukcji.

Niesamowita przyjemność jazdy (po równej drodze, bo na nierównościach twardość zawieszenia daje się we znaki).