Opinia Audi A2 1.4 TDI 75KM (olej napędowy) mini-van 2004r., ocena użytkownika (6jd)

Audi A2 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 1.4 TDI 75KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-14

to co przy zakupie każdego auta standard...polecam sprawdzenie historii auta poprzez numer VIN (ukryty pod popielniczką z tyłu) w autoryzowanej stacji serwisowej ( w polskiej bazie brak danych z Włoch i Francji tak słyszałem ile w tym prawdy nie wiem) no i zakup w towarzystwie osoby która ma pojęcie o samochjodach.

rozkoszować się komfortem autka ;)

Autko oceniam bardzo dobrze, mam je niespełna rok tak więc o kosztach eksploatacji mogę powiedzieć niewiele mając na myśli serwisowanie. Opłaca się poprostu dbać i na czas wymieniać płyny eksploatacyjne i myślę, że problemów nie będzie. Spalanie naprawdę na rewelacyjnym poziome zasługa 3 cylindrów i doskonałego zestrojenia silnika, troszkę kosztem dynamiki ale cóż wszystkiego mieć nie można. Dodam tylko, że wszystkich pomiarów spalania dokonałem przy pracującej klimie non stop i przy dynamicznej jeździe bez specjalnego oszczędzania więc ten wynik na pewno można poprawić ! Karoseria aluminiowa więc się utlenia ale nie będzie rdzewiała... niepowtarzalna i dyskusyjna bryła autka ale mi się podoba ;) Ma trzy wady jest za twardy jak na polskie drogi (ale czy to wada audi czy dróg wszyscy wiemy czyja), więc suma sumarum dwie :) boczne słupki i ten nieszczęsny spojler ale można się przyzwyczaić więc to nie są wady które dyskwalifikują :) POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM !!!

Prowadzenie auta oceniam na bardzo dobre, brak niepokojących przechyłów na zakrętach, zawieszenie bardzo twarde co pomaga na trasie (pod warunkiem gładkiej nawierzchni), jednakże jest udręką na większości polskich dróg, autko bardzo źle znosi nierówności poprzeczne i wszelkie wyboje (trzeba uważać i maksymalnie wytracać prędkość), układ kierowniczy precyzyjny, wspomaganie wspaniale spisuje się przy parkowaniu, hamulce bez zastrzeżeń

silnik elastyczny, zimny klekocze (ale co się dziwić 3 cylindry też robią swoje), skrzynia biegów precyzyjna, denerwujące jest zbyt duże przymulenie poniżej 2,5 tys obrotów ale powyżej jak włączy się turbina jest już bardzo dobrze, w czasie wyprzedzania nie trzeba się zbytnio martwić redukcją biegów. Dlatego dynamika na plus ale powyżej 60 km/h.

Resowrowanie średnie (przy poprzecznych nierównościach "dobija")co jest najgorszą wadą autka, ale rekompensują to w pełni super wygodne fotele przednie dobrze podpierające uda, "lędżwiowy" odcinek fotela dobrze wyprofilowany i podtrzymuje kęgosłup, po przejechaniu 1000 km nie czułem zmęczenia, gorzej z trzymaniem na boki ale tragedii nie ma, przecież to nie bolid F1, jazda przy obciążeniu nie sprawia problemów, wyciszenie mogło by być lepsze ale można się przyzwyczaić i polubić klekotanie, jak nie pozostaje tylko użyć potencjometra volume :)

Ilość miejsca zaskakuje, z pozoru małe autko a wnętrze przestronne i komfortowe. Eronomiczne jak u niemca wszystko na miejscu bez zbędnych dodatków, przyjemnie i funkcjonalnie. Materiały wykończeniowe naprawdę dobre, nic nie trzeszczy, miłe w dotyku dobre w utrzymaniu czystości bez tandetnych plastików, schowków mogłoby być więcej ale standardowy od strony pasażera jest naprawdę pojemny, dla wybrednych dodatkowy podłokietnik-schowek załatwi sprawę, bagażnik pojemny, trzyosobowa rodzina może liczyć na komfort. Czytelność deski i zegarów bez zarzutów, kolor czerwony z możliwością zmiany intensywności.

klimatronic a więc wentylacja bez zastrzeżeń spisuje się rewelacyjnie, ogrzewanie, odmrażanie, odparowywanie zajmują niewiele czasu, chłodzenie latem wszystko tak jak być powinno, duży plus

Duża przednia szyba powoduje że widzimy wszystko co zasługuje na uwagę ale z przodu. Jak rzucimy okiem w lewo czy w prawo nie zobaczymy tam pieszego!ups,boczne słupki są za duże i źle rozmieszczone a małe szybki nie rekompensują tego i niewiele pomagają dlatego trzeba uważać i przyzwyczaić się do zerkania na boki odpowiednio wcześniej. Widoczność do tyłu ok. poza faktem umieszczenia spojlera na 1/4 wysokości co powoduje, że szyba poniżej jest wiecznie brudna a panorama do tyłu jest poszatkowana jak kapusta na jesień. Spojler umieścił bym nad szybą jeżeli już ma być i dodał tylną wycieraczkę, ale cóż nie ma tak dobrze :). Lusterka bardzo dobre, wewnętrzne z funkcją anty oślepiającą.

wyłącznie to, że trzeba się pilnować na dołkach żeby nie zrobić krzywdy autku i sobie finansowej.

Póki co spalanie ale mam nadzieję że za parę lat powiem niezawodność.