Opinia Renault Megane RT 1.6 90KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (7yb)

Renault Megane RT 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-03-11

Na licznik czy nie cofany najlepiej cyfrowy !!! Na działajace w srodku czesci czy nie połamane !!! Na rdze czy jest nie powinna nigdzie byc !!!! Na przeguby i amortyzatory, na wyglad wewnatrz i zewnątrz i na popielniczke !!! Ja od palacza bym nie kupił !!! I numery czy nie przebite !!! ha Milego dnia

Olej sam pokazuje przy odpaleniu ... hmm na ilosc benzyny w baku haha :)) bo czasem jej idzie ;) ha na opony ile powietrza /// a tak na serioo to mysle sprawdzic podstawowe rzeczy jak olej, jak plyn do chlodnicy, spryskiwaczy no i pasek ale ogólnie ona chodzi pieknie nie ma co sprawdzac !!!

Młodzieży, osoba starszym a nawet w podeszłym wieku ;) Oczywiscie w odpowiednich litrarzach ;)

Z całym sercem dla tego pieknego auta daje 9 dlatego ze jest wygodne oszczedne luksusowo zrobione pod biednego czlowieka ... bo auto jest tanie wiec taka osoba moze sobie na nie pozwolic !!! Uwazam ze z tego rocznika lepszej ladniejszej wygodniejszej z dobrym kopytem i małym spalaniem ,,,NIE ZNAJDZIECIE !!! Polecam wszystkim !!! Bo jest to auto rodzinne a jak sie o nie odpowiednio dba pielegnuje i szanuje to jest idealne i nie trzeba lepszego - a i małe P.S nie korci złodzieja ;) to wiegusny plusik :)

Uważam że to auto jest bardzo dobre dla młodego kierowcy, dlatego że jest małe spalanie na trasie ok.5,5 /6 l przy spokojnej jeździe ... Jest to samochód 8 V wiec jego obroty zaczynaja sie dopiero gdy przekroczymy 2950 obr/min. to jest ten jeden mankament zeby szybko ruszyc trzeba mocniej nacisnac na gaz co innego w 16V ale cos kosztem czegos ! Powiem tak, że plusem tego auta jest wygoda ... Renault trzeba pochwalic za ten model, konfort jazdy, czuc slinik delikatnie co dodaje troche emocji ... bardzo ładnie sie prezentuje sedan moj kolor meganki to wisoniowy wiec po wyjeździe z myjki wyglada jak nowyy !!! szkoda ze ma tylko 90 KM wg mnie powinni robic takze meganki w sedanach po 2.6 benzyny V6 bo ogólnie buda jest ok tylko silnik za mały do niej !!! Moja Meganka rozpedza sie w 1.6 8V do 190 km/h to troszke mało ... 1997 z tego co wyczytałem na internecie to był sukces Renault i ja sie z tym zgadzam !!! Czesci sa wytrzymałe!!! Denerwuje mnie jedynie skrzynia biegów wiadomo nie we wszystkich pewnie modelach tak jest ale mi nie raz jak stane nie chce wejsc jedynka albo jak juz jade 2 to mnie dziwi dlatego nie raz ruszam z jedynki i odrazu trójke wbijam albo robie luz i wtedy spokojnie wchodzi bieg !!! za to daje minusa !!! No wiadomo zalezy to po jakich drogach sie jeździ, 2 lata temu kupilem ja od niemca ktory tylko 15 km codziennie dojeżdzal do pracy wiec ona byla w stanie luksusowym!!! Facet nie palił i jezdził jak typowe dziadki !!! 86 000 tys mial najechane jak na 9 latka ;) to nawet nawet :) licznik nie był cofany i od takich niemców mozna kupowac !!! Ogólnie Renault w wersji RT wystawiło Zmieniarke Cd na 6 plyt PHILIPS-a połaczona z radio-kasetowym odtwarzaczem wewnatrz zmieniarka jest w bagażniku wiec nie zajmuje miejsca w srodku ! Siedzenia bardzo wygodne z tyłu i z przodu minus ze nie ma elektrycznych siedzen ... sa lusterka, szyby ale tez tylko z przodu ... Jesli chodzi o osiagi to nawet nawet na dwójeczce bardzo szybko osiaga 90 km/h i jak na 90 km wciaga w fotel troszke ... ale przy obrotach 4000 5000 pije troszke paliwa ok 11 l potrafi wciagnac proszac o jeszcze ;)) lubi bardzo 98 ;)wtedy jest zrywniejsza a wlasnie takim 8V to potrzeba wg mnie !!! Auto rodzinne i do spokojnej jak i czasem do zrywnej SZCZERZE POLECAM !!! Wytrzyma długo i dojedzie wszedzie !!!

Słaby jest jesli chodzi o rozpedzanie od 90 do 130 140 po prostu katastrofaaa ale i tak da rade jeździc ... Niby jest wygłuszona dobrze ale jak juz sie ma na liczniku ok 150 km/h słychac wiatr gwiżdzacy a to denerwuje !!! Bo powoli człowiek czuje sie jak by maluchem jechał a tak byc nie powinno bo te auto ogólnie jest ok .... ale wiadomo sa niedopracowania nastepny minus

Lepiej sie siedzi na tylnich siedzeniach poniewaz sa wygodniejsza i bardziej sie wpada do srodka czyli wygodnie mozna oko zamknac... jesli polskie drogi dziurawe na to pozwola oczywiscie ... kierowaca nie powinien przekraczac 85 km/h wtedy bo w aucie bedzie głosno bo wtedy auto ma jakies 2000 obr/min i jest cicho ale jak juz jechac na 2600 obr to zapomnijcie o spaniuuu albo spokojnej jeździe bez bólu głowy ... ogólnie ten hałas znika jak juz sie przekroczy ok 3000 obr to juz jest lepiej wchodzi na wyzszy tryb uzytkowania:)) i mozna spokojnie wtulic sie w fotel

Duzo jest przestrzeni, z tyłu troszke mniej ale tez jest sporo !!! Brakuje takich dodatków jak na napoje i t d ale to nie auto z 2005 roku :)Wykonczenie w srodku wg na oko bardzo dobre dlaczego wszystko jest łatwe w uzyciu nie skomplikowane nie trzeba odrywac wzroku od tego co sie dzieje przed nami i za nami mozna wszystko zrobic w zaledwie 2 sek ;), Radio sterowane przy kierownicy kolosalna wygoda !!! Nagłosnienie w standardzie daja swietne nastepny plus dla Renault za to :)

Jesli chodzi o wentylacje !!! Zle ZLE ZLE za słabo wiatrak chodzi w zime nie ogrzeje tak szybkoo klimatyzaja chłodzi nawet ok ;) ale nadmuch jest tak słaby ze lepiej zeby ktos z boku na ciebie chuchał albo sobie okno odtwórz bedzie lepiej :)) Ogrzewanie na 5 nadmuch na 4

Wszystko jest ok tylko lusterka tylnie sa straszne ... jeźdze 2 lata a i tak nie moge sie przyzwyczaic do niech pojeżdzam w parking widze ze juz dotykam dupa drugi samochód ale wychodze i spogladam a tu jeszcze półtora metra - sory bez kamery z tyłu sie nie obejdzie !!! Dupa jest w sedanie duza iii bardzo ładna :) ale nie ciezko sie wjeżdza w parking nia i ma słaby skret !!! ale ogólnie na 10 daje jej 6

Nadmuch mnie negatywnie zaskoczył, a taże uszczelnienie i wycie silnika wchodzacych w obroty rozumiem Toyota Carina II Diesel 2.0 to jak miala 90 to wyła ale to byl rocznik 88 ale sory to jest rocznik 1997 ona nie powinna miec prawa tak robic ale to tylko maszyna nie dokonca dopracowana ;)

Konfort jazdy, spalanie, wyposażenie jak na ten rocznik bo z tego co wiem posiadam jedna z najlepiej wyposazonych meganek z Niemiec z roku 1997 :) wiec mi ogólnie sie podoba ;)

Janusz