Opinia Opel Agila base/club 1.2 75KM (benzyna) mini-van 2000r., ocena użytkownika (7sh)

Opel Agila base/club 2000r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

data oceny: 2008-03-09

na hamulce, hamowac z wyczuciem bo stanie "dęba"

nie wyrywać się spod świateł, będzie tylko hałas a przyśpieszenie raczej umiarkowane

osobom "z brzuszkiem" bardzo wygodne wsiadanie i wysiadanie, bez "zbierania" sie, mało doświadczonym kierowcą łatwe w obsłudze, doskonała widoczność-nie trzeba szukać azymutu w postaci krańca przedniej maski

autko oceniam bardzo dobrze, sprawdza się zarówno jako "miejski lew parkietu",jak i rodzinny mini-van do dalekich podróży,przedewszystkim jest niezawodne, po 7-latach zrobiłem z ciekawosci dokładny przegląd, zawieszenie i silnik nadal są w bardzo bobrym stanie. agilkę polecam osobom "z brzuszkiem" tylko noga do góry i siedzimy bez żadnego wysiłku

autko dosc małe i wysokie ,ale prowadzi się bardzo dobrze, nieżle wpisuje się w zakręt, dobrze się parkuje na "kopertę" między stojące sam. w miejcu gdzie kierowca "malucha" by zrezygnował, uwaga na hamulce nieprzyzwyczajonym stanie "dęba"

biegi wrzuca się całkiem przyzwoicie, silnik jest nieco mało dynamiczy jeśli chodzi o 1,2 a 1,0 to już sobie nie wyobrażam chyba staje po górkę załadowany,o przyspieszeniu nie ma co mówić to typowe miejkie autko

zawieszenie jest dość komfortowe, elegancko lekko kołysze przy dużym obciążeniu, przy pustym nieco sztywnieje co sprawia bezpieczne wrażenie,fotele przednie są wygodne i nieżle "trzymają" z tyłu jest bardzo wygodnie i wbrew pozorom dużo miejsca,przy dużych prędkościach nieco hałaśliwie ,wysokość robi swoje

przestrzeni jest dosć dużo choć z zewnątrz może się wydawać ,że to malutkie autko, wygodne w obsłudze, niestetyty mały bagażnik,ale po złożeniu tylnej kanapy to prawdziwy hangar, materiały są niezłe nic nie "pęka" i nie "skrzypi"

wentylacja i ogrzewanie średnio, ale wytarczające, należy pilnować wymiany filtra przeciwpyłkowego, bo będzie zimno i zaparują szyby

widocznośc z przodu rewelacyjna, z tyłu i w lusterkach bardzo dobra

po chyba trzech latach nie mogłem nagrzać wnętrza i parowały szyby, ale to jak się okazało tylko filtr przeciw pyłkowy, czyli nic wielkiego po prostu brak wiedzy, no i klocki ham. przód dość się zużywają, ale to chyba efekt bardzo dobrych hamulców

przez 7-lat eksploatacji, nie zaskoczyło mnie żadną awarią, mimo że po drugim przeglądzie przestałem je servisować