Opinia Toyota Corolla Terra 2.0 74KM (olej napędowy) kombi 1999r., ocena użytkownika (8r9)

Toyota Corolla Terra 1999r. - opinia użytkownika

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-04-16

Nie jeżdżę zbyt ekonomicznie i głównie po mieście. W zimę z kompletem osób i maksymalnym bagażem oraz z "trumną" na dachu załadawoną po brzegi nartami i plecakami spaliła 10l/100km na trasie z Warszawy do Szczyrku w ciągu 4 godzin.

Każdemu kto potrezbuje auto poniżej 20 tys. PLN.

Polecam, wygodna, pokowana, bezpieczna, idealna w trase, dla użytko solo i z małą rodzinką.

Prowadzi sie rewelacyjnie, jedyny mankament to to że jest długa wąska i lekka i przy dużej prędkości należy uważać na łukach. Hamulce nie raz uratowały mnie z opresji. Bardzo zgrabna do parkowania, mimo że kombi mieści się łatwo wszędzie.

Silnik bez najmniejszych zastrzeżeń, doskonale współpracuje ze skrzynią, natomiast w skrzyni biegów po dłuższym czasie użytkowania (kilka lat) niestety czasem ciężko wchodzi 1-ka i 2ka. Przyspieszenie trochę przymulone ale nie ma ci się dziwić - silnik bez turbiny.

Zawieszenie mięciutkie i nie bardzo niskie, (ja dodatkowo rozciągnęłam tylnie sprężyny żeby ją jeszcze podnieść - straciła na wyglądzie ale za to mogę śmiało mknąć po polnych i leśnych drogach) nieraz wykorzystywałam ją do jazdy w ciężkim terenie, jest lekka i daje radę przejechać po błocie czy piachu. Fotele bardzo wygodne. jazda komfortowa, siedzi się dość nisko , można prawie leżeć. Jazda z kompletem pasażerów do zniesienia - słabsze przyspieszenie i należy uważać na nierównościach i dziurach. Od 120 km/h silnik zaczyna trochę za bardzo jak na mój gust hałasować.

Z tyłu jest wygodnie aczkolwiek miejsca nie jest dużo. Bagażnik bardzo pojemny mimo małego rozmiaru auta jak na kombi. W karoserii denerwuje mnie ten cały plastik, ale teraz wszędzie go niestety montują.

Bardzo szybko sie nagrzewa. Minusem jest że często zatykają się przewody wentylacyjne głownie pasażera i trochę trudno jest się do nich dobrać żeby oczyścić.

Bardzo dobra.

Bez zastrzeżeń. Nie wiele tu elektroniki co uważam za duży plus!

Naprawy w zależności czy robię je w serwisie czy u sprawdzonego mechanika są relatywnie wysokie lub niskie. Niektóre części jakościowo nie są gorsze od oryginałów i nie ma koniecznośći zakupu ich w toyocie, gdzie jest bardzo drogo. W Inter Carsie lub Japan Carsie większość częsci kosztuje do 50% mniej.

Brak klimatyzacji latem może byc uciążliwy.

Patrycja Ignaczak