Opinia Volkswagen Transporter T3 1.6 CS 55KM (olej napędowy) bus 1983r., ocena użytkownika (8ma)

Volkswagen Transporter T3 1983r. - opinia użytkownika

nadwozie: bus

silnik: 1.6 CS 55KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-04-10

przy maksymalnej szybkosci do 90km/h, powyzej spalanie wzrasta o ok. 2l/100km

Na ogolny stan techniczny - zdarzaja sie naprawde zadbane egzemplarze, moze mi sie poszczescilo... lepiej dolozyc 2000zl i kupic zadbane niz od handlarza z ryneczku (bez urazy)

Polecam opony zimowe na sliska nawierzchnie lub dociazenie tylu aby zwiekszyc przyczepnosc... sprawdzac stan plynow i jezdzic... olej wymieniam co 6000km, wszystkie filtry co 12000km

Osobom potrzebujacym auta do przewozu wiekszej ilosci osob oraz duzego bagazu lub towaru niewielkich gabarytow. Maksymalnie wlozylem do srodka 2 tony...\\r\\nMlodym ludziom szukajacym juz prawie kultowego auta do podrozowania/camperowania

Transity i T4 to "zgnilki" w porownaniu z blacha transporterow do 91roku. Naprawde ekonomiczne auto, ktorym zjezdzilem pol Europy i nigdy mnie (odpukac) nie zawiodlo. Uzytkowalem Transita 2,5D, i T4 1,9, sytuacja finansowa 6 lat temu zmusila mnie do zmiany busa a teraz nie chce myslec o rozstaniu sie z nim. Polecam zmiane foteli na wygodniejsze i zamontowanie wiekszych lusterek (np. od modelu LT)

Uklad kierowniczy BEZ wspomagania dziala lzej niz w niejednym aucie osobowym. Niestety trzeba sie przyzwyczaic do stosunkowo niewielkich lusterek

W moim egzemplarzu zamontowalem silnik 1,9 D Golfa III - w zasadzie bez zadnych przerobek - elastycznosc niesamowita

Auto przy obciazeniu 1,5t wykazuje sklonnosc do "plywania" Fotele przednie od wersji Caravelle z podlokietnikami po dwoch stronach w pelni regulowane.

Mankamentem jest podwyzszenie - komora silnika umieszczona z tylu ograniczajaca zaladunek przez tylna klape

Swietne i szybkie ogrzewanie z przodu, gorzej wyglada sytuacja z pasazerami

Zbyt male lusterka, do precyzyjnego cofania trzeba zmieniac ich polozenie

Wymiany wylacznie eksploatacyjne, dlatego uwazam auto za bezawaryjne. Chlodnice przedziurawilem przypadkiem jezdzac bez przedniej trapy

Niestety, wspomniane lusterka, oraz halas we wnetrzu - musialem dodatkowo wygluszyc tylna czesc pojazdu

Decydujac sie na zakup leciwego auta nie spodziewalem sie takiej wszechstronnosci i niezawodnosci. Ogolnie pozytywne wrazenie...