Opinia Ford Focus C-Max GHIA 2.0 TDCI 136KM (olej napędowy) mini-van 2005r., ocena użytkownika (8ph)

Ford Focus C-Max GHIA 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 TDCI 136KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-04-13

spala według mnie jest ok ,choć dziwie sie ze niektórzy piszą takie bzdury ze pali poniżej 5 litrów TO NIEMOŻLIWE , ja te dane podaje miasto PARIS (FRANCJA) , trasa przejazd do Polski (średnia prędkość 107 km/h) przez Niemcy 160-180 ),a to co niektórzy zaniżają to taka jazda jest nierealna chyba ze z górki i z wiatrem bez obciążenia 5 bieg 90km/h to wtedy pokaże spalanie nawet 4.8

ogółem bez zastrzeżeń

trzeba jak każde auto kontrolować wszystkie płyny i olej i nic więcej (od czasy do czasu trzeba popatrzeć pod maska

każdej rodzinie ,przestronny i oszczędny

polecam autko dla każdej rodzinki ,oczywiście wersja z silnikiem 2.0 TDCI , narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu tego autka

autko bardzo dobrze sie trzyma drogi ,nie ucieka na zakrętach ,hamulce super ,wspomaganie rewelacja(3 poziomy regulacji ) ,zawieszenie jak dla mnie w sam raz (choć po nierównych powierzchniach trochę trzepie )

co do silnika to żadnych zastrzeżeń ,można powiedzieć ze ta jednostka 2.0 TDCI dla forda sie udała ,co do skrzyni to mogły by troszkę lżej wchodzić biegi ale to szczegół

jak wcześnie wspomniałem zawieszenie jak dla mnie ok choć twarde , co do miejsca dla mnie jest wystarczająco dużo miejsca i z przodu i z tylu jedno co mogło by sie poprawić to wyciszenie tylu za bardzo słychać szum opon tylnych i szum na przedniej szybie za duży po przekroczeniu 130 km/h

bagażnik dość spory ,jedno co jest mankamentem to uszczelki w drzwiach (skrzypią) ,co do karoserii to nie mam zastrzeżeń drzwi sie dobrze i lekko zamykają i bagażnik tez

bez zastrzeżeń ,mam klimatyzacje dwustrefowa automatyczna ,bardzo szybko ogrzewa nawet przy -20° , i szybko schładza przy dużych temperaturach

widoczność z przodu i z tylu dobra jedno co można by było poprawić to powiekrzyc szybki boczne z przodu przy słupku bo troszkę mało sie widzi podczas skrętu w lewo i w prawo

jak narzazie wszystko działa bez zastrzeżeń ,choć wersja GHIA ma trochę więcej elektroniki niż pozostałe modele

narazie co wymieniłem to z powodu zużycia klocki z przodu po 80 tys km ,z tylu po 107 tys km ,wycieraczki do szyb po 2 latach ,opony z przodu po 87 tys km a z tylu po 115 tys km, poza tym oby tak dalej

MOGŁO BY SIE POPRAWIĆ TO SKRZYPIENIE USZCZELEK W DRZWIACH

najlepsza rzecz w tym aucie to silnik (radość z prowadzenia ) polecam 2.0 TDCI