Opinia Ford Escort VI 1.4 8V 71KM (benzyna+gaz) liftback 1994r., ocena użytkownika (8q9)

Ford Escort VI 1994r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 1.4 8V 71KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-04-14

Jak na moc i pojemność nieekonomiczny. Moja żona ma Zeteca 1,6: mocniejszy a pali ok7 PLG. Spalanie na benzynie podałem orientacyjnie, nigdy nie litrażowałem...

Wnętrze: nie wierzcie w Forda, który ma wytarte fotele i kierownice i ma 120 tys przebiegu. Taki ma wyglądać nadal prawie jak nowy. Jeśli elementy eksploatacyjne (olej pasy świece itp) są wymieniane regularnie można jeszcze pojeździć.

nic szczególnego, podstawy: poziomy płynów, okresowa wymiana elementów eksploatacyjnych

temu kto potrzebuje auta pojemnego, rozsądnego w utrzymaniu, nierzucającego się w oczy. Samochód bez szpanu, dla rozsądnych.

Rozsądne auto w dobrej cenie, dobrze wykonane wnętrze, bardzo posłuszne kierownicy na drodze. Powszechne kłopoty z korozją (mój nie ;-) )Łatwy do utrzymania w dobrej kondycji. Minus: korozja, Plus: prowadzenie Jestem bardzo zadowolony, ale kupiłem auto które przejechało 20tys i było jak nowe, ja również dbałem. Teraz ma 115 i niewiele się zmieniło ;-)

Mam 15calowe 195/50 więc jeździ jak przyklejony. Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie bardzo posłuszny kierownicy. Dokręcenie kierownicy do Max natychmiast owocuje dźwiękiem pompy, na LPG potrafi nawet zgasnąć. Na łukach raczej wynosi z fotela niż zejdzie z drogi ;-) największy PLUS

Silniczek 1,4 ogólnie słaby w stosunku do wagi auta. Jednak 115 tys przebiegu nie wymagały żadnych ingerencji poza pasem rozrządu, termostatem, świecami i kablami. Cichy i elastyczny dla spokojnej jazdy. Jedynka ciężko wchodzi jeśli auto się toczy. Wsteczny czasem wymaga podwójnego wysprzęglania. Pozostałe biegi bardzo precyzyjne, bez losowania.

Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie wzorowy. Fotele płytkie, trudno ustawic dobrze zagłówek, ale kiedyś zrobiłem 3600 km w 4 dni z mniejszym zmęczeniem niż w Focusie...Cichy do 100 km/h głośny 120-150 powyżej 150 znów ciszej. Łatwy do opanowania podczas poślizgów w zimie.

Jak na w sumie niewielkie auto miejsca jest dużo. Z tyłu nawet b.dużo. Wszystko działa lekko, pożądne wykonanie regulatorów, nawiewów. Bagażnik w porównaniu np do Lanosa, Astry, Golfa, Punto OGROMNY. Mało schowków. Karoseria w moim całkowicie bez rdzy ale zawsze garażowany bezwypadkowy przebieg 115 tys orginał

Absolutnie żadnych problemów z parowaniem, nawiew skuteczny i bardzo cichy. Ogrzewanie bardzo wydajne. Nie da się ustawić nawiewów na prawą rękę jeśli znajduje się na kierownicy. Wyjątkowe ogrzewanie na podłogę/nogi.

SUPER: do tyłu przodu, duże lustra.

Żadnych problemów z elektryką. Elektronika głupieje przez LPG: emulator wtryskiwaczy, analizator lambda. Co pół roku wymaga resetu. Na szczęście samoadaptacja pomaga.

Auto bardzo przewidywalne: wiadomo co wymienić, nigdy nie stanął w drodze. Naprawy niedrogie nawet w serwisie

Spodziewałem się nieco mniejszego spalania, np 7 l/100 LPG podczas spokojnej jazdy.Jest średnio 8,5-9. Przy komplecie pasażerów słabną hamulce.\\r\\n

Zaskakuje trakcją: nawet mocniejsze auta muszą jednak zwolnić na lukach, Essi nie zawsze i nie tyle ;-) BaAArdzo pojemny bagażnik i możliwość ładunku dużych przedmiotów. Nie wymaga uzupełniania oleju, wymiana co 12 tys półsyntetyk. Dobra jakość plastików wnętrza, odporność na wiek.