Opinia Seat Ibiza SE 1.4 60KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (8yg)

Seat Ibiza SE 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-04-21

Na trasie przejedzie 650 km na jednym zbiorniku, po czym mamy jeszcze jakieś 60/70 km rezerwy.

Polecam jako pierwsze auto dla młodych (nie jest to przechodzony VW), a także jako drugie autko do załatwiania drobnych spraw.

W kwestiach praktycznych, technicznych auto nie jest może rewelacyjne. Wiek i klasa auta też robi swoje. Ale nadrabia charakterem, przyjemnością dawaną podczas jazdy. Miałem okazję jeździć Polo i Golfem z tego samego rocznika i podobnych parametrach - Seat Ibiza zdecydowanie pasował mi najbardziej. Ciekawa, dynamiczna linia nadwozia, auto w swej klasie praktyczne i przyjemne.

Świetnie się trzyma na zakrętach, bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Auto nawet bez wspomagania przyjemnie się prowadzi - czy to w zakrętach, czy podczas swobodnej miejskiej jazdy. Z wiekiem zaczął trzeszczeć na nierównościach, ale tylko trochę.

Niewielki silnik, ale potrafi zadziwić - wiele osób jest zaskoczonych jak bardzo dynamiczne jest to autko. Pozwala na płynną jazdę w mieście, wystarczająco silny i zwinny.

Niestety, auta tej klasy nigdy nie będą mieć dobrych wyników w tej kategorii. Auto jest niewielkie, dla 4 osób jest już tłoczno, miejsca niewiele. Do 100 km/h jest cicho, potem niestety słychać szum. Nie zdarzyło mi się, żeby resory były dobite - zaleta.

Rdza - 9 letnie auto a rdzy brak. Bagażnik głęboki, łatwy dostęp a po złożeniu siedzeń (20 sek) robi się z tego małe kombi;) przewiozłem nim naprawdę duże rzeczy. Szkoda, że nie mam równej podłogi, ale cóż - nie ten rocznik i nie ta klasa auta. Ogólnie bagażnik jak dla hatchbacka oceniam BDB. Materiały przeciętne, zwyczajne plastiki - ale trwałe, nie przecierają się, nic nie odpada. Tapicerka trwała, po 9 latach brak odbarwień czy przetarć. Przestrzeń dla pasażerów - 3 drzwiowy hatchback, czego się spodziewać... mało. Wsiadanie na tylną kanapę dość proste, jednak równie łatwo można zaplątać się w przednie pasu bezpieczeństwa nogami - a wtedy klops. Bez problemów z wsadzaniem fotelika dziecięcego/dzieciaczka. Brak ISOFIX.

Auto rozgrzewa się dość szybko, w lato doskwiera brak klimy - nie wyrabia. Z parą wodną radzi sobie niestety nie za dobrze. Ogrzewanie tylnej szyby prawie idealne - szybko, skutecznie. Przydałby się filtr kabinowy, można łatwo samemu dołożyć filtr węglowy. Wentylacja hałaśliwa w maksymalnym ustawieniu.

Brak zwarć, a przetrwał zimę na północy Norwegii. Sucho i czysto, jak w pampersie;)

Niby dopracowane auto, bo to ostatni rocznik serii, ale jednak zdarzają się małe usterki. Części tanie i łatwo dostępne, to w końcu VW.

Układem paliwowy męczy mnie już rok. Nikt nie zna powodów usterki, która pojawia się i znika tylko według własnych niewiadomych zasad.

1.4 a dynamiczny!