Opinia Mercedes klasa E Avantgarde 3.0 Turbodiesel 177KM (olej napędowy) kombi 1998r., ocena użytkownika (91d)

Mercedes klasa E Avantgarde 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 3.0 Turbodiesel 177KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-04-26

Jeśli chodzi o spalanie to wygląda to tak: Jeżdżę tylko po mieście i spalanie wychodzi mi pomiędzy 12 -13l/100km Jeśli chodzi o trasę to przywożąc samochód z Niemiec spalał mi 10l/100km

Osobom ceniącym komfort i przestronność w aucie.

Jak narazie jestem zadowolony.

Bardzo delikatnie pracujący układ kierowniczy ułatwiający manewry szczególnie przy parkowaniu tym badź co bądź dużym samochodem. Układ hamulcowy działa precyzyjnie.

Eleastyczność jest dobra. Należy wziąść pod uwagę masę samochodu która w wersji kombi wynosi 1720kg. Porównując do Passata Kombi 1.9 TDI 101KM zarówno przyśpieszenie jak i elastyczność są bezsprzecznie lepsze. No i jak na diesla, bardzo przyjemny dźwięk silnika rzędowej szóstki.

Resorowanie bardzo przyjemne, dobrze tłumi nasze pseudo drogi i mało co przenosi się do wnętrza kabiny. Samochód jest bardzo dobrze wyciszony co daje się odczuć przy jeździe powyżej 130km/h. Fotele są bardzo wygodne a długości siedzisk odpowiednio długie.

Ilość miejsca jest bardzo duża zarówno z przodu jak i z tyłu. Jakość wykończenia jak i materiałów jest bardzo wysoka a spasowanie wzorowe. Efekt trzeszczenia w aucie 9 letnim na polskich drogach jest znikomy.

Pracują sprawnie i dobrze kształtują klimat we wnętrzu auta niezależnie od aury panującej na zewnątrz.

Pole widzenia do przodu jest bardzo dobre. Koniec maski jest widoczny i nie mam problemów z oceną odległośći przy parkowaniu do przodu. Do tyłu jest trochę gorzej ale to już raczej indywidualna kwestia wprawy.

Ale to oczywiste że przy takiej masie i automatycznej skrzyni biegów spalanie będzie proporcjonalne do wagi samochodu. Nic za darmo.

Jest naprawdę wysoki.