Opinia Volkswagen Vento CL 1.9 TD 75KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1993r., ocena użytkownika (96)

Volkswagen Vento CL 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TD 75KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-02-05

Na przebieg i wytarcia przedniego fotela

Sprawdzać płyn chłodniczy, olej silnikowy i dbać o wymiane klocków hamulcowych na czas

Ludziom, którzy potrzebują auta oszczędnego i rodzinnego. Spokojnie można jechac na wakacje z dzieciakami, bo naprawde kufer duży i miejsca w środku również

Uważam,że jak na auto które przejechało już troche po niemieckich i polskich drogach, jestem z niego zadowolony. Jak przystało na niemca jest bezawaryjny, oszczędny,trwały, nie ma problemu z dostępem do części.Jak na 15 letnie auto, to wygląda lepiej niz nie jede fiat:P. Pozdrawiam

Ogólnie jestem zadowolony z auta, chodź troche trudno parkuje się tyłem, ze względu na tylni bagażnik, jak to w sedanie.Układ kierowniczy jest w miare precyzyjny,wspomaganie mogłoby troche lepiej chodzić,ale nie są to jakieś mankamenty.Układ kierowniczy jest przede wszystkim prostej i trwałej konstrukcji,jeszcze nie musiałem nic w nim wymieniać.

Wiadomo,że jest to diesel więc nie będzie miał takiej dynamiki jak benzyna, jednak gdy załączy się turbina, to około 2 tysięcy obrotów, wkręca się dosyć ładnie. Silnik, na swoje lata chodzi perfekcyjnie.Nie pobiera oleju, mało pali przede wszystkim.

Każdy kto jest w temacie to wie,że jest to golf 3 sedan, miejsca jak to w aucie typu compact,nigdy nie będzie to mercedes,ale 4 rosłych ludzi jedzie w miarę komfortowo. Siedzenia są twarde, ale wycierają się i dobrze trzymaj, szczególnie na dłuższe trasy. Zawieszenie pracuje okk, chodź nie jest to taki komfort jak w mercedesie u ojca:)

Auto posiadam prawie rok, nie zauważyłem żadnych ognisk korozji, auto jak na swoje 15 lat posiada dobrze spasowane plastiki, dużą liczbe schowków i łatwość obsługi. Gdy się wsiądzie to wszystko jest pod ręką. Jednak co niemieckie to niemieckie.

Ogrzewanie na 5, szybko się dogrzewa, nawiewy i wentylator okk,trzeba tylko raz na rok przejrzeć filtr pyłkowy, który znajduje się pod wycieraczkami.

Nie mam większych zastrzeżeń, poza cofaniem do tyłu

Małe spalanie