Opinia Renault Megane 1.9 dTi 105KM (olej napędowy) kombi 1999r., ocena użytkownika (9ba)

Renault Megane 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 dTi 105KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-05-11

na silnik disel

Ludzim którym jest potrzebny samochód do jeżdzenia bez żadnych szaleństw choć turbina ma nieobliczalne moce.

Ogólnie jest to mój francuz i w dodatku disel i nie zamieniłbym go na żadne inne poprzednie ( 2x Seat Ibiza, Mercedes A klase,)

Wielu użytkowników stwierdza że renault ma miękie podwozie . Niezgadzam się z ta opinia gdyż samochód nieżle się trzyma drogi i niezbyt mocno przechyla się na zakrętach. Hamulce świetne początkowo nie mogłem się do nich przyzwyczaic. Mimo że to kombi widiczność jest tobra i dobrze się kręcie kierownica.

Silnik dTi to jest rzecz którą francuci zrobili świetnie. Mimo że silnik nie jest pierwszej nowości wyprzedzanie nie sprawia mu żednych kłopotów. Turbina załącza się po ok. 2-2,5 tys wtedy mamy spore możliwości sprwdzić gdzie jest te 105 kM. Skrzynia bezporoblemowa.

Samochód rocznik 1999 nie zauważyłem sladu rdzy. jakość materiałów śrdnia powoli zaczyna trzeszczeć tapicerka i inne elementy. Przestrzeń czuje się o wiele lepiej niż np. w Astrze I czy II.

Nie narzekam ale... przy zmienie na obieg wewnętrzy coś stuka jakby ktoś młotkiem walił mimo że wszystko sprawne.

Coś się załącza coś bzyczy stuka, ale samochód jeździ.

Samochód sprowadziłem z Niemiec. Po tygodniu poszła uszczelka pod głowicą. Całkowity koszt naprawy to ok. 1000zł u znajomego. Bardzo ciężki temat naprawy silnika u francuza. Nieraz sam naprawiałem swoje samochodu ale w tym samochodzie żeby cokolwiek zdemotować w silniku trzeba mieć rączki dziecka żeby je tam wcisnąć. Jakby poszła głowica to dla informacji kosztuje 1500 zł. Ale ogólnie w silnikach dTi nie puszczają uszczelki czy głowice trzeba mocna dawać po garach żeby rozwalić ten motor.