Opinia Opel Vectra CD 2.0 16V 135KM (benzyna+gaz) hatchback 1996r., ocena użytkownika (9c7)

Opel Vectra CD 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 16V 135KM (benzyna+gaz)

przebieg: 267 km

data oceny: 2008-05-12

liczba wyświetleń: 2082

Ja mam instalację gazową starszego typu - prosty układ (nie sekwencyjny). Spala niemało ale muszę przyznać, że nie czułem specjalnej różnicy pomiędzy benzyną i gazem. Auto o tej mocy porusza się lekko.

Jak w każdym - nie zaniedbywać auta, a długo posłuży

Rodzinom. Na długie podróże. Ale i w mieście autem z tym silnikiem jeździ się lekko. \\r\\nMiłośnikom aut o ładnych kształtach

Wygodny, rodzinny samochód.

Trochę twardy, ale to chyba konieczne w aucie z Vmax=215km/h

Bez problemu przyspiesza np. od 120 do 140km/h. Jednocześnie bez kłopotu się rozpędza od najniższych obrotów, jak nie ma pośpiechu, to obejdzie się bez redukcji biegów - elastyczny silnik. Mój silnik przy przebiegu 267000km i wieloletniej jeździe na gazie spalił na 12000km niecałe 1,5l oleju.

Bardzo wygodne fotele przednie, podłokietniki, jeszcze wygodniejsze fotele tylne, szerokie siedzisko (pod uda). Jednak ze względu na uformowanie kanapy pod kątem dwóch osób z tyłu - jazda we trzy osoby z tyłu niewygodna

Vectra B to pięknie uformowane nadwozie. Przetłoczenie spod wlotu powietrza na chłodnicę aż do lusterek, no i tył, zwłaszcza w wersji hatchback (sedan też niezły - wygląda dynamiczniej). Wnętrze ogólnie wygodne

Lusterka pięknie uformowane ale trochę małe. Wersja z elektrycznie sterowanymi lusterkami zdecydowanie ułatwia parkowanie - na poczekaniu można je sobie przestawić w zależności od potrzeby chwili

Jak na 12 letnie auto to nie miałem problemu. Jedynie paliły się żarówki o małej mocy (delikatne włókno). Wymieniałem też czujnik ciśnienia oleju w silniku - przerwa.

Podobno słabe tylne zawieszenie. Trzeba wymieniać elementy gumowo-metalowe. Ale są już bardzo dostępne i niedrogie.

Mój 12 letni zaczyna w niektórych miejscach rdzewieć - dolne krawędzie drzwi

Przyjemne, wygodne wnętrze zwłaszcza w wersji CD dobrze oświetlone.

Damian