Opinia Peugeot 307 SW 1.6 HDI 1.6 1 560 HDI 110KM (olej napędowy) kombi 2005r., ocena użytkownika (9zf)

Peugeot 307 SW 1.6 HDI 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 1 560 HDI 110KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-05-15

Masz rodzinę nie stac cie na drogi w utrzymaniu samochówd. Moje osiagi przy delikatnej jeżdzie to srednio 6 litrów. Na trasie przy 100 - 120 km/h spala 4,5 litra. W miscie nadrabia jak sie śpiesze i cisne pedal to i 7,5 litra, ale średnio w mieście wyrabiam sie w 6.5.

kujac auto sprawdź czy wlaściciel o nie dbał (w komputerze jest historia spalania, jesli nie jest kasowana to widać spalanie z kilku tysiecy kilometrów), pamietaj, ze jak ktos ma cieżka nogę to spalanie bedzie powyzej 7 litrów, a wtedy trudno ominac dziury, zwolnic na przejeździe kolejowym...

dbaj o auto, zwolnij na dziurach, tankuj dobre paliwo (auto ma cisnieniowe wtryski paliwa 2000 zl sztuka), wymieniaj olej i filtry to wystarczy

Podobno 40% kupujacych ten samochów to ludzie z rodzinką (-:. Nie dziwi mnie to. Pozostali, to Ci którym zależy na duzym bagazniku. Auto jest śliczne. Posiada duzo "bajerów", które okazuja sie bardzo przydatne (czujnik deszczu, czujnik cofania, solar dacg, pełna elektryka lusterek, central, dwustronny klimatronik. To zdecydowanie najsilniejsze strony tego samochodu. WADY O wadach słyszałem dużo, podobno sie zapalał, wybuchały poduszki - te wady były w trzech seriach aut i było wezwanie do serwisu. Podsumowanie. Polecam auto dla osób, które dbaja o samochód. Przed kupnem rozmawiałem z ludźmi, którzy mieli Peugeoty - nie spotkałem się z negatywnymi ocenami.

Auto twarde, bardzo dobrze trzyma sie drogi i wchodzi pewnie w zakrety przy duzych predkosciach. bardzo czuła kierownica. Swietny skręt. Czujnik cofania sprawia, że parkowanie tyłem jest bajecznie proste.

Silnik to bardzo mocna strona tego samochodu. Co prawda aby osiagi były satysfakcjonujace trzeba zrobić redukcje i wprowadzic silnik w duże obroty - to DIESEL (turbo). Ale jesli bedziesz to robił to spokojnie bez nerwów czy dasz rade mozesz wyprzedzać tira (-:.

Osobiscie lubie "twarde samochody", a ten taki jest. Świetnie trzyma sie drogi nie pływa po wybojach tylko jedzie.

Fotele bardzo wtgodne, podlokietniki z przodu. Tylnia kanapa ma trzy niezależne siedzenia, które mozna montowac równiez w trzecim rzedzie (to auto 7 miejscowe). Zabierasz dzieciaki w trzeci rząd (2 osoby), w drugim rzędzie spokojnie 2 dorosłych, na przedzie 2 osoby i jeszcze wejda 2 duze walizki i pakunki za trzecim rzędem siedzeń. Dodatki: stoliki dla pasarzerów z tyłu, szuflady pod przednimi fotelami, fotele tylnie mają specjalny system montowania fotelików, schowki, ZAMIAST DACHU szyba, zaslaniana - dzieciaki kochają ogladać świat przez dach (((-:

Klimatronik, z wszelkimi mozliwymi opcjami, nawiew z tyłu.

Dach jest szklany w zwiazku z tym słupki musza przejac całkowitą funkcje obciązeń. Przednie słupki troszke utrudniają widoczność i trzeba sie wychylać.

Ten samochód powie Ci wszystko, podaje spalanie we wszelkich mozliwych układach, stan poduszek, wszelkie uwagi do silnika trzudno wsztstko opisać bo instrukcja jest gruba. radio sterowane jojstykiem.

Naprawy są drogie, chyba że masz możliwość przywiezienia części uzywanych z Francji lub Niemiec. Nie boje sie o silnik. To jedne z najlepszych silnikow DIESLa. Kilka zasad. tankować tylko pewne paliwo z ORLENY - VERWA, Wymiana filtrów i oleju na najlepsze. Nie gaś silnika zaraz po trasie, daj mu pochodzic 3 minuty aby turbina ostygła, a zima rozgrzej silnik przez 3 minuty. Boje się o elektronikę bo tej w tym samochodzi pełno. Zobaczymy bede Was informował (-:

Tomek