Opinia Ford Mustang sport 3.3 sześcio cylindrow 120KM (benzyna) coupe 1968r., ocena użytkownika (a1y)

Ford Mustang sport 1968r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 3.3 sześcio cylindrow 120KM (benzyna)

data oceny: 2008-06-14

To auto nie należy do najekonomiczniejszych ale frajda z jazdy rekompensuje wszystko a po drugie nie jest to auto do codziennego eksploatowania.

Stopień w jakim jest oryginalny, jego stan techniczny, co należy wymienić oraz jak był eksploatowany. Przed zakupem polecam umówić się na jazdę próbną oraz oględziny, gdyż czasami można być rozczarowanym jego stanem.

Nie polecałbym codziennego użytkowania tego auta a tym bardziej w polskich warunkach zimowych jest to historia i zabytek tak więc trzymałbym to auto do przejażdżek okazjonalnych.

To auto jest godne polecenia osobom, które miłują się w motoryzacji i chcą pogłębiać swoją wiedzę na ten temat, kolejną grupą ludzi są kolekcjonerzy oraz entuzjaści mustangów.

W tym aucie można dostrzec wiele zalet jak i wad, każdy odbierze to auto inaczej ale mimo wszystko należy mieć na uwadze jego wiek i szacunek do rzetelnie wykonanej pracy nad nim.

Mój Ford Mustang ma 40 lat tak więc trudno oczekiwać komfortu jazdy jakie reprezentują ówczesne auta ale mimo wszystko należy się przejechać i poczuć przeszłość. Polecam

Posiadany przeze mnie egzemplarz posiada 3-stopniową skrzynię biegów tak więc przyśpieszenie na każdym z biegów jest rewelacyjne i pozwala czuć moc silnika.

Ford Mustang jest typowym autem sportowym i uwielbia jak się go prowadzi w pojedynkę, gdyż między innymi sportowe nadwozie coupe nie pozostawia wiele miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu.

Ford Mustang z 1968 mógłbym powiedzieć iż jest najpiękniejszym z modeli wypuszczonych z fabryki Forda jego wnętrze obrazuję klasykę oraz ducha minionych lat.

To auto jest typowo wakacyjnym i na lato autem tak wiec nawiew nie jest potrzebny, gdyż odsunięte dwie przednie i dwie tylne szyby nadają charakterystycznego uroku dla tego auta.

Oryginalnie Mustang z 68 produkowany był bez prawego lusterka bocznego tak więc aby ułatwić ówczesnemu użytkownikowi jazdę zalecane jest dokupienie go. Części do tego auta nadal są produkowanie tak więc nie ma problemu z najmniejszym elementem.

Proste i banalne w obsłudze, nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z elektryką.

Auto w brew pozorom na swój wiek jest mało awaryjne. Naprawa jest tania gdyż dolar jest tani i wszystkie części można zamówić w Stanach i w ciągu kilku tygodni uzyskać dostawę. Mustang jest historią o której Amerykanie nie zapomnieli i nadal produkują oryginalne części do tych klasyków.

Ogrzewanie i wentylację bym poprawił czy zmodyfikował w tym aucie.

Mustang ma charakterystyczny wygląd na który ciężko nie zwrócić uwagi. Podoba mi sie całokształt tego auta.

Mariusz