Opinia Ford Focus sedan 1.6 Zetec SE 100KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2004r., ocena użytkownika (axf)

Ford Focus sedan 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 Zetec SE 100KM (benzyna)

data oceny: 2008-08-04

W mieście przy stosowaniu ekojazdy osiągam 7.3 l/100km ale gdy używam klimatyzacji, to spalanie skacze do 8,0/100 km. Na trasie nie przekraczając 100 km/h i bez klimatyzacji osiągnąłem 6,1 l/100km, przy 130 km/h i włączonej klimatyzacji nia będzie mniej niż7,5 l/100km

Jak kupujesz nowe auto, to z wyjątkiem dokładnemu przyjrzeniu się karoserii, to inne rzeczy możesz sobie darować

Zgodnie z instrukcją obsługi- na elementy o których instrukcja pisze. W czasie jazdy często obserwuję wskaźnik temperatury czyli całą tablicę wskaźników. Słucham szumu silnika na wolnych obrotach i w czasie jazdy. Z muzyki tej można wiele wywnioskować odpowiednio jej słuchając ( trzeba wiedzieć, kiedy orkiestra fałszuje ) i reagować.

Statecznemu kierowcy nie podlegającemu emocjom, rodzinie co najwyżej 4 osobowej.\\r\\nSamochód ten wywołuje we mnie chęć jakiegoś szaleństwa którego on mi nie zaoferuje ( na złość )

Moje potrzeby samochód ten zaspokaja całkowicie. Mistycznie określiłbym, że auto to, to dzieło z duchem niemieckim. Poprzednio miałem daewoo lanosa. I chociaż to nie ta klasa, ale silnik też 1.6 i palił więcej - to miał kopyto a auto miało ducha który przyciągał i dawał o sobie znać ( podświadomie )

Brak widoczności przodu samochodu wymusza albo podniesienie się, albo trzeba wysiąść i zobaczyć, czy jeszcze można podjechać do przodu nie urywając ogranicznika z przodu

Odczuwalny spadek mocy przy włączonej klimatyzacji. O przyśpieszeniu to możemy mówić na 2 lub 3 biegu ( do 100km/h )

Fotele przednie nie posiadają podparcia lędźwiowego i słabo trzymają na zakrętach. W fotelach tylni przydała by się regulacja kąta pochylenia.

Bagażnik bardzo pojemny aległęboki i o małym otworze załadunkowym i wysokim progu. Karoseria niestety raz w roku jest w ramach gwarancji naprawiana

OK. Niraz trzeba wiedzieć jak ustawić parametry chociaż jest to klimatyzacja automatyczna

Widoczność do przodu ograniczają słupki, do tyłu jest problem ale rozwiązują go czujniki parkowania.

Awaria pompy wspomagania spowodowała wyciek oleju na pasek wielorowkowy, co spowodowało jego przedwczesne zużycie. Pomimo statecznej jazdy niezrozumiała jest awaria napinaczy i łożysk prowadzących pasek wielorowkowy.