Opinia Volkswagen Polo 6N 1.4 60KM (benzyna+gaz) hatchback 1998r., ocena użytkownika (d75)

Volkswagen Polo 6N 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 60KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-08-16

Mam gaz sekwencyjny więc spalanie na poziomie benzyny! Nie czuły na złą jakość benzyny

na pochodzenie, przebieg, bezwypadkowość jak zawsze..........

każdemu

Autko ok dla każdego szczególnie do jazdy w mieście!!! Wiadomo że nie jest to najnowsza technologia i top prestiż :) ale jak na moje potrzeby jestem bardzo zadowolony!!!

Fajne autko do codziennej jazdy po mieście i w krótkie trasy!!! mój świetnie trzyma sie drogi bo stoi na 14`` i obuty jest w opony 185/50, standardowo miał 155/65/13 i było troche kiepsko! Zawieszenie ok przy 180000 prawie generalny remont całości nie ruszanej od nowości!!!

Silniczek jak na swoje ok 60KM bardzo dynamiczny i przy dwóch osobach na "pokładzie" całkiem przyjemnie się jedzie! Niestety max. prędkość szczególnie w dłuższych trasach to jakieś 120 ponieważ przy większych silnik osiąga takie obroty że troszkę męczy hałas dochodzący z komory silnika! Jeśli chodzi o żywotność zespołu napędowego daje 9/10 na 180tyś mojego auta praktycznie żadnych większych awarji a jeśli to tylko osprzęt, z silnika nie cieknie-od wymiany do wymiany oleju praktycznie nie potrzebuje dolewać oleju!

Autko jak wspomniałem wcześniej w miarę komfortowe na krótkich trasach i w mieście (oczywiście jak na swoją klasę hehe)

Blacha ogólnie w porządku na 10 lat mojego autka jedyna korozja to narożniki drzwi, rdzewieje też tylne nadkole ale autko było tam kiedyś bite!!!! Ogólnie jak na autko z tego rocznika i tej klasy jest bardzo dobrze!!!

Nagrzewa sie bardzo szybko nawet mimo tego że autko ma zamontowany gaz co troszkę odbiera ciepła z obiegu, nie ma problemu z grzaniem nawet przy bardzo niskich temperaturach!!!

jest ok

Ostatnio zrobiło się jakieś zwarcie i samochodzik stanął bo porozłączalo wtryski pompę i wszystko co się dało na szczęście szybko i w miarę tanio sobie z tym poradził poza tym bez zastrzeżeń!

Bardzo tanie i dostepne zamienniki niedrogie i równie dostępne oryginały, ja oddaje moje autko w ręce zaprzyjaźnionego mechanika więc naprawy też stosunkowo niedrogie jeśli chodzi o naprawy w serwisie to jak to w serwisie..........