Opinia Fiat Panda Active 1.1 benzyna 55KM (benzyna) hatchback 2006r., ocena użytkownika (f6q)

Fiat Panda Active 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.1 benzyna 55KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-12-27

Na kolor. Autka są produkowane w pastelowych kolorach co nie każdemu odpowiada.

Na wyłączniki świateł. Można zostawić autko na włączonych światłach postojowych.

Dla jednej lub dwóch osób. Raczej do jazdy po mieście i na krótkie trasy. Chociaż i dalej też da się pojechać. Autko raczej do spokojnej jazdy, chociaż nieźle przyspiesza na drugim biegu.

Autko spisuje się bardzo dobrze. Na razie żadnych problemów. Zamontowane radio spisuje się też bardzo dobrze i nie wpływa negatywnie na elektronikę autka. Nieźle wygląda podświetlenie przyrządów i przełączników. Bursztynowe podświetlenie daje czytelny obraz i nie męczy oczu.

Autko prowadzi się znakomicie szczególnie w mieście i na krótkich trasach. Bardzo dobrze pracują hamulce szczególnie z ABS. Parkowanie przodem bardzo dobrze. Gorzej tyłem.

Silnik pracuje bardzo cicho tak, że z kabiny prawie go nie słychać. Skrzynia biegów działa bez najmniejszych problemów a lewarek zmiany biegów umieszczony wysoko na konsoli daje poczucie dużego komfortu. Bardzo dobrze przyspiesza na 2 i 3 biegu. Szybko można osiągnąć setkę. Gorzej z przyspieszaniem między 60-120 i 80-120km.

Najlepsze resorowanie przy średnio obciążonym autku. Na przednich fotelach najlepsza jazda. Niezłe wyciszenie.

Malutki bagażnik ale na zakupy dla dwóch osób wystarczający. Najlepsza wygoda podczas podróży z przodu. Ale gdy z tyłu siedzi tylko jedna osoba to nie jest źle. Słaba możliwość aranżacji. Karoseria niezła ale podatna na obicia. Lakier niezły. Mam żółty kolor i jestem z niego zadowolony bo jest widoczny z daleka i wyróżnia się na tle srebrnego tła innych aut.

Autko bez klimy. Trudno się ogrzewa zimą. Łatwo parują szyby i ciężko je odparować. Z wentylacją latem jest nieco lepiej niż z ogrzewaniem zimą. W mojej ocenie jest to autko lepsze do jeżdżenia w lecie niż w zimie.

Widoczność z przodu jest prawie doskonała. Trochę przeszkadzają słupki przy zakrętach. Do tyłu widoczność słaba. Lusterka dają dobrą widoczność.

Brak uwag.

Brak na razie jakichkolwiek napraw.

Szczególnie słabe ogrzewanie i odparowywanie szyb bocznych.

Komfort jak w aucie o klasę wyższym.\\r\\nChociaż może to moje subiektywne odczucie?\\r\\nMożna też pochwalić pracę skrzyni biegów oraz układu hamulcowego.